Az ilyen tévesztés mennyire gyakori?
Konkrétabban az, hogy egy magasan funkcionáló autistát az emberek tévesen "diagnosztizálnak" nárcisztikus személyiségzavarra(?)
Laikusokról lévén szó.
Kedves egyes válaszoló, köszönöm a hozzászólást. Nagyon hasznos volt, hogy felhivtad figyelmemet, a két dolog együttesen is jelen lehet.
Másrészt matematikailag SEM lehet kizárt, hogy helyesen ismer fel laikus ezt, vagy azt.
Illetve nyilván van sok dilettáns szakember is, ipso facto a szakvizsga megléte nem garantál kifogástalan szakértelmet sem. (Nem pláne tévedhetetlen diagnózist).
Ilyen diagnózisokat az erre specializálódott szakemberek is csak megfelelö vizsgálatok, tesztsorozatok után tudnak felállítani, egy laikus ember nem, legfeljebb tippelni tud, minden reális alap nélkül.
Elvileg matematikailag nem teljesen kizárt, hogy valaki tényleg jól tippeljen, de ennek a matematikai valószínüsége gyakrolatilag nulla.
Én nagyon jól diahnosztizáltam magamat aztán érdekes módon az orvos is ugyan azt a diagnózist adta. Egy beszélgetés után. Azért kellő intelligenciával magától is ráismer az ember mi baja van.
"Specializálódott szakemberek, megfelelő tesztsorozatok meg vizsgálatokkal diagnosztizálnak" :D
Lehet, hogy van ilyen valahol. De többnyire nem. A kérdések meg az ilyen teszteken kb értelmetlenek. Pl: egy kérdésben: "gyakran fáj a hasa és sokat szokott hányni" igen vagy nem. Mit ikszelsz be ha fáj a hasad gyakran de sosem szoktál hányni? Harmadik opció nincs. Az "orvos" válasza akkor is válassz valamit különben nem lehet értekelni. A kérdések nagyrésze ilyen. Nyilván a diagnózis nagyon hiteles lesz. :D
A legtöbb laikus azt a diagnózist állítja fel, amiről a legutóbb dobott fel neki a facebook valami life.hu-színvonalú cikket. Márpedig az ilyen jellegű oldalakon sokkal több cikk jelenik meg személyiségzavar témában, mint az autizmusról, szóval amit kérdezel, szerintem "gyakori" lehet.
Az autizmusnak ráadásul tényleg millióféle megnyilvánulása lehet, és aki nem olvas utána részletesen utána magától, miről is szól ez az egész, vagy nem tanul róla mondjuk az egyetemen, az nagy tévedésekben él legtöbbször.
Azért más az autizmus meg más egy memtális betegség. Az autizmust sok esetben nagyon nehéz diagnosztizálni még szakembernek is. Sok olyan gyerek van akit már kapott autista diahnózist aztan a következúlő orvos nem ítélte annak. Főleg az enyhébb esetekben nagyon nem könnyű.
Egy nárcisztikus személyiség zavart azert simán fel lehet ismerni laikisként is ha kellőképpen ismered esetleg együtt élsz az illetővel.
Köszönöm nektek
9-es, de akkor most mit is mondtál ezzel ? Szóval össze szokták keverni az emberek a kettőt?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!