Szerintetek az alumínium hegesztéstől vagy a sok füvezéstől hülyültem el?
A társkeresési problémák kategóriában mindenki azt írja, hogy mentális problémáim vannak, mivel incel vagyok. Azt írták súlyos lelki problémák az okai annak ha valaki incel. Mivel sportolok, tehát nem lehet az elhízás vagy hasonló az oka.
Magyarán retardált vagyok (máskülönben nem lennék most incel).
Sokáig hegesztettem. Mivel sajnos nem tudtam TIG (magyarul awi) rozsdamenteset hegeszteni ezért alumínium hegesztésre raktak be. Így a legtöbbet alumínium hegesztéssel foglalkoztam. Azt mondják elvileg agypusztító hatásúak belélegezve az alumínium olvadása közben levegőbe kerülő nanorészecskék.
Viszont ezen kívül rendszeresen szoktam marihuánát vagy hasíst is szívni.
Szerintetek a kettő közül melyik játszott közre abban, hogy fogyatékos retardált mentális problémákkal küszködő hülyévé váltam? (=tehát incellé)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
Az alumínium egy viszonylag nem mérgező fém, ami nem halmozódik fel a szervezetben mint a nehézfémek. Egy kilencven kilós embernek megközelítőleg napi 3,5g alumíniumot kéne elfogyasztania hogy mérgezést okozzon. Ami elég valószínűtlen a hegesztés során. A mérgezés általában az izomban, ízületekben, csontokban, és a vesében problémákat okoz. Viszont okozhat zavartságot és beszéd problémákat. Tehát elméletben okozhat idegrendszeri problémákat is, de csak a legritkább esetekben.
Viszont a hosszútáv és nagy mértékű marihuána fogyasztásról ismert hogy okozhat "elbutulást". Így valószínűleg az lesz a ludas.
#1
Ez arra vonatkozik ha megeszed. Az én esetemben tüdőből légzem be. Viszont a belekből köztudottan kevesebb fém szívódik fel, szemben a tüdővel ahonnan egyből a vérrendszerbe kerül.
Viszonyításként pl a higanynak a belekből kb 7-10%-a szívódik fel, míg a tüdőből kb 80%. Ezért van az, hogy a higanygőzök messze sokkal mérgezőbbek mint megérinteni vagy akár elfogyasztani.
Azt pedig nem hinném, hogy nem halmozódna fel, elvégre korrózióálló (szemben a vassal, ami megrozsdásodik).
A marihuána hosszútávú hatása néhány év vagy évtized után átlagosan 1-3 IQ pont csökkenést okoz. Ahhoz képest, hogy évtizedekről beszélünk az egy-két iq pont nem olyan sok.
Bár nyilván egyes esetekben ez lehet jóval több is (de nulla is).
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
"Ez arra vonatkozik ha megeszed. Az én esetemben tüdőből légzem be. Viszont a belekből köztudottan kevesebb fém szívódik fel, szemben a tüdővel ahonnan egyből a vérrendszerbe kerül."
Ez így nem igaz, nem minden fém ugyan olyan, van ami rendkívül jól szívódik fel a bélrendszeren van ami meg nem. Valamint amit teljesen figyelmen kívül veszel az az hogy milyen formában van a fém jelen.
"Azt pedig nem hinném, hogy nem halmozódna fel, elvégre korrózióálló (szemben a vassal, ami megrozsdásodik)."
Mint hegesztő nyilván tudod hogy az alumínium egy vékony de nagyon stabil védő oxid réteg borítja be. ez normál körülmények között tényleg nagyon stabil, de láttál már alumíniumot nátrium-hidroxiddal vagy sósavval összekeverve? Az hogy mennyire korrózió álló nem tesz ahhoz hogy mennyire halmozódik fel. De azt is figyelembe kell venni hogy a fém, fémes formába nem mérgező. Ha ionos formába kerül mondjuk egy savas médiumban, mint például a gyomor, az akkor keletkező fém IONOK amik kárt okoznak a szervezetben.
Hegesztés közben keletkező alumínium szemcsék rendkívül finom méretűek, ez azt jeleni hogy nagy az alumínium-oxid tömeg az alumíniumhoz képes. Ez azt fogja okozni hogy amikor bekerül a tüdődbe egy rendkívül ellenálló formában lesz jelen. Amit a szervezet nem tud megbontani ezért, a tüdőben tényleg felhalmozódhat, viszont mivel fémes formában van jelen és nem ionosban, ezért nem is okozhat mérgezést.
Valamilyen szinten azonban ez is elkezd felszívódni, viszont csak rendkívül alacsony mértékben. Mivel a szervezet viszonylag jól megtud szabadulni az Al3+ ionoktól ezért a tüdőből felszívódás mértéke nem éri el a mérgező szintet.
"Viszonyításként pl a higanynak a belekből kb 7-10%-a szívódik fel, míg a tüdőből kb 80%. Ezért van az, hogy a higanygőzök messze sokkal mérgezőbbek mint megérinteni vagy akár elfogyasztani."
Gyakorlatilag ez sem igaz, a felszívódási arányok nagyjából korrektek, de nem emiatt lesz sokkal veszélyesebb a gőz mint az elfogyasztott fém. Hanem azért mert színtelen szagtalan és felhalmozódik egy szobában. Önmagában a fém elfogyasztása sokkal veszélyesebb mivel hirtelen nagy dózisú higany kerül a szervezetbe. A gőzök belélegzése pedig csak hosszú idő után okoz akutt mérgezést, mivel önmagában a higany nem párolog annyira.
Forrásaim:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!