Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet "normálissági...

Hogyan lehet "normálissági igazolást" szerezni?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy egy extrém sport miatt (főleg) meg egy ügy miatt is, amiben az én emlékezetkieséseimre hivatkozva károsítanak meg, kellene nekem egy pszichiátriai igazolás, amely kimondja, hogy nem szenvedek semmilyen pszichiátriai megbetegedésben.


Az a vicc, hogy a sportorvossal beszéltük ezt, és ő maga is elismerte, hogy diagnosist könnyebb adni, mint egy ilyen igazolást, szóval ötlete nincs erről, de neki márpedig ez kell ahhoz, hogy a versenyzői engedélyt extrém sportra megadja (tény, hogy durván extrém sport, na de akkor is ...), mert ez nem csak simán egy orvosi pecsét a háziorvostól, hogy "sportolhat", hanem az OSEI sportkórház megyénként kijelölt sportorvosa adhatja csak, és minden más oké, ez az egy hiányzik. Na de ehhez meg semmi ötletem.


Van valakinek tanácsa?


Egyáltalán létezik ilyen? ha bemegyek a pszichiátriára, kötelesek ilyet adni nekem ?


köszi


2010. szept. 18. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát háziorvostól kérj beutalót szerintem a pszichiátriára és ott megkéred őket, hogy adjanak igazolást, hogy nem szenvedsz semmilyen pszichiátriai betegségben.
2010. szept. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, nos én ezt már a neurológián eljátszottam .. és az volt a válaszuk, hogy "ez nem diagnosis", pedig beutalóval mentem stb ... csak mert az is kellett volna, hogy neurológiai kórképem nincs semmi. Egyszóval: kibaxtak, pontosabban be se engedtek ...


Hát attól tartok a pszichiátrián is ez lesz, de ha jól tudom a pőszichiátriára még csak beutaló sem kell. Jól tudom?


Azért köszi ... próbálkozok, nem hiszem el, hogy másnak ne lett volna még soha ilyenre szüksége, csak hát sztem itt a felelősségtől félnek, hogy ott vagyok 5-10 percet és most ők honnan tudják végül is valójában azon a 10 percen kívül nem vagyok-e baltával szaladgáló háborodott. Tehát a felelősség itt a nagy probléma, sztem ezért hárítanak mindent, bár gondolom egy rendesebb boríték azonnal más megvilágításba helyezné a dolgokat, de én azt meg elvből nem teszem.

2010. szept. 18. 12:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem olyat lehet, hogy megcsinálnak egy csomó tesztet, azt kiértékelik, és ha azok egyikében sincs olyan, hogy önveszélyes vagy akkor mehetsz sportolni.
2010. szept. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az OSEI központjában érdeklődtél már, hogy honnan szerezhetsz ilyet? Csak mert ha ilyet kérnek, illenék azt is tudniuk, honnan lehet megszerezni. Esetleg maga a sportkórház adja.

Sztem érdeklődd meg a sportkórházban (lehetőleg személyesen, ha teheted), és vigyél magaddal fénymásolatot az erről szóló, jogi rendeletről is (ha kérik, akkor benne kell, hogy legyen valamilyen jogi szövegben, szabályzatban, rendeletben, stb.), csak hogy kevesebb kötekedés legyen.

2010. szept. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi szépen a tanácsokat, de a sportkórház olyan szinten nem tudja, hogy hihetetlen, de ettől függetlenül az OSEI kiskirályként számon tartott sportorvosai megkövetelik


amit a második írt, nem rossz, csak kérdés, megteszik-e ezt csak úgy az én kérésemre

2010. szept. 18. 20:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!