Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy vegyem rá magam az evésre?

Hogy vegyem rá magam az evésre?

Figyelt kérdés

Visszaestem az anorexiába. És a problémám nem az, hogy szépen lassan mint először, hanem egyik napról a másikra.

Se éhség sem pedig szomjúság érzetem nincs, ami nem igazán segít. Ahogy a kajára nézek egyből hányingerem lesz.

Kb 50 órája nem ettem már és az agyam egyik fele azt mondja, hogy kell enni mert semmi jóra nem vezet, a másik fele viszont üvölt, hogy dagadt vagyok (megint elkezdtek szekálni itthon a súlyom miatt 65kg, 165 cm). Úgy volt, hogy megyek tündérhegyre is (egyéb problémák), de azt is inkább megmondtam a dokimnak, hogy nem szeretném, mert félek tőle. Az igazi ok az volt, hogy vissza akarok esni, de nagyon durván csak nem akarom, hogy kiderüljön.

Az egyetlen ok amiért ezt a kérdést kiírom az az aprócska hang ami azt suttogja, hogy nem sokkal boldogabb vagyok az anorexia nélkül.

Szóval várom a tippeket, hogy hogyan vegyem rá magam bármilyen kajára.



2022. máj. 13. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudok tippet adni neked, és más sem fog. Max próbálnak majd megerősíteni a közhelyes sz@rságaikkal.

Nem látok bele az életedbe, hogy mi vezetett ide. Továbbá nyilván nem is tartozik rám az egész ezért nem is firtatom.

Az anorexiának mindig komoly lelki okai vannak. Rém egyszerű az indoklás, ha depis vagyok nekem sincs étvágyam max az alkoholra kívánok rá.

Ehhez szakember kell, és olyan családi(avagy ha az nem lehetséges) vagy baráti háttér akik támogatnak.

Az egyik legszemetebb és legaljább dolog kikezdeni valakit a külseje miatt és azzal folyton szekálni. Tudom, hogy milyen érzés>>>kövér gyerek voltam.

Ráadásul a 165-65 abszolút-e nem a a kövér kategória.

Én csak azt tudom javasolni, ami anno nekem bevállt gyerekként avagy fiatalként. Soha ne hagyd magad, hogy rád telepedjenek még ha az a családod is. Támadd őket te is ott, ahol nekik érzékeny, mivel mindenkinek van gyengepontja. De ugyanígy érvényes akár barátokra vagy csak szimplán a környezetre ami körülvesz. Ne hagyd, hogy elvegyék a maradék önbizalmad, táplálkozz a gyengeségedből és használd pajzsként, mint Tyrion Lannister.

Rém egyszerű és félállatias a gyógyír...köpsz vagy nyelsz.

2022. máj. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kezdj el B6 vitamint szedni. Meghozza az étvágyad nagyon hamar.
2022. máj. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szedsz gyógyszert? Jó lenne egy étvágyfokozó.

Jársz terápiára.

Amíg nem eszel, igyál Nutridrink tápszert. 2 dl és 300kcal.

2022. máj. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!