Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért százalékolják le a...

Miért százalékolják le a skizofrén betegeket? Akit igen. Nyilván nem azt kérdezem aki teljes életet él ezzel a betegséggel.

Figyelt kérdés

2022. ápr. 27. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván mert valaki nem tud teljes életet élni ezzel… Ez nem elég egyértelmű?


Gerincprobléma is annyira széles skálán mozog, hogy van aki felkelni sem tud, más dolgozhat de csak könnyű fizikai munkát.

2022. ápr. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem egyértelmű. Miben akadályozza ez a betegség hogy teljes életet lehessen élni vele?
2022. ápr. 27. 12:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha elolvasod a schizofrénia DSN V. diagnosztikai kritériumait, akkor elég könnyű rájönni, hogy miért akadályozott a normális élete a schizofrén betegeknek...
2022. ápr. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*DSM V.
2022. ápr. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#3 as köszi,atyaùùristen... Elolvastam. Hát ezekkel a tünetekkel élni is nehéz lehet nem még dolgozni odafigyelni bármire
2022. ápr. 27. 14:09
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ismertem egy skizofrén egyént, akit huszonéves kora óta kezeltek. Az ő esetében (számomra egyértelműen) a gyógyszerek mellékhatásaként létrejött mentális károsodások voltak okolhatók. Mivel a kezelés legfeljebb a durva tüneteket képes megszüntetni, de sem a családi, sem a társadalmi környezetet nem, ezért a lassan leépülő ember egyre kevésbé képes a beilleszkedésre és elbutul.
2022. ápr. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagy súlyos állapotban lévőket leszázalékolják. Akik gyógyszerre jól reagálnak ergo tünetmentesek ők tudnak együtt élni a betegséggel.
2022. ápr. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!