Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha eljutottam oda, hogy meg...

Ha eljutottam oda, hogy meg akarok halni, mi segíthet?

Figyelt kérdés

Elmúlt pár hónapomban sorra jönnek a negatívumok. Se a munkahelyemen nem érzem jól magam, a párkapcsolatom romokban, barátaim kihasználnak, régi hobbimat abbahagytam (de újba nem volt erőm belekezdeni), anyukám sem annyira hallgat meg, ráadásul a párja agyvérzést kapott. Teljes káosz és depresszió az életem, azt érzem, mindenhonnan csak a sz@r van és nincs értelme az életemnek. Pszichológushoz járok, de sokszor a félelmeimre ráigazol, inkább úgy fogalmazok, hogy bármit mondok, hogy mi esik rosszul akár a páromtól, akár munkahelyen, mindig egyetért, hogy szerinte teljesen jogosan esnek rosszul. Tehát még a pszichológus is egyetért abban, hogy az életem romokban. Pszichiátriára nem szeretnék menni, mert beteges tűfóbiám van és ott össze-vissza szúrkálnának, már csak a gyógyszer beállítása miatt, és akkora stressz ez nekem, hogy inkább maradok és szenvedek. Full össze vagyok zuhanva, egyszerűen csak meg akarok halni és a békét meglelni. De nyilván ez nem ilyen egyszerű, megölni nem fogom magam, inkább úgy fogalmaznék, hogy halálvágyam van. Érjen természetesen a halál, egy kis infakrtust vagy agyvérzés és viszlát.


Teljesen kivagyok, nem látom a kiutat, teljesen el vagyok veszve az életemben, semmi stabil pont vagy szeretet. :(



2022. jan. 21. 15:26
 1/5 A kérdező kommentje:
munkámra sem tudok koncentrálni, annyira szorongok... nem tudok enni, aludni rendesen, nem tudok evonatkoztatni a negatív gondolatoktól
2022. jan. 21. 15:28
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez, ahogy leírod, tipikusan a klinikai depresszió tünetei. Gyógyszert nem szedsz rá? Ha öngyilkossági gondolataid vannak, mindenképpen kellene, és ezt pedig csak pszichiáter írhatja fel...
2022. jan. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Reményre van szükséged! Én tudok ilyet, nekem is ez ad erőt!
2022. jan. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Menj pszichiátriára, nem fog senki szúrkálni téged.
2022. jan. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta?
2022. ápr. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!