Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kettősség: erős fejlődniakarás...

Kettősség: erős fejlődniakarás illetve az életet élném filozófiák, normális?

Figyelt kérdés

25 vagyok, bent azt érzem, hogy fejlődnöm kéne, és szeretnék is sokmindenben, viszont sokszor elgondolkozok, hogy nem-e lenne elég csak simán élni, élvezni a kevesebb kötelezettséget, a kevesebb energiabefektetést.

VIszont erős bennem az, hogy kellene haladnom, minél hamarabb saját fedél alatt élnem, illetve személyes készségeimet fejlesszem, de olyan nehéz bárminek is nekiállni és meg is unom. És akkor mindig gondolkodóba esek, miért ne élhetném egyszerűen az életemet, dolgozgatok, gyűjtök, szórakozgatok, elvagyok.

De ezek a dolgok amihez tanulni, meg olvasni kell nem igazán mennek, pedig tényleg szeretnék sokmindenben fejlődni. E miatt a nyomás miatt talán még nehezebb is.


2021. nov. 4. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A könyvből való tanulás, olvasás nem feltétele a fejlődésnek. Tapasztalással is lehet fejlődni, sőt leginkább azzal lehet.

Fiatal vagy, éld az életed! Ha mindemellett gyűjtögetni is tudsz, akkor király vagy!

Jól csinálod! Semmi baj ezzel kettősséggel!

2021. nov. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"De ezek a dolgok amihez tanulni, meg olvasni kell nem igazán mennek"

Akkor egy picit tágítsd a komfort zónádat. Könyvtárban biztos rábukkansz olyan témára ami érdekel.

Én se szeretek irodalmat olvasni pl., sokkal jobban szeretem a "non-fiction" kategóriát.

Néhány könyvajánlat:

Platón: Szókratész védőbeszéde (Kr e. 4 században élt, érdekes 2400 évet utazni vissza időben. Korszakos jelentőségű filozófus volt, szerintem a legjobb)

Újszövetség/Zsoltárok könyve

[link]

Kulananda: Buddhizmus

Lao Ce: Tao Te King (Weöres Sándor fordításában)

Vekerdy Tamás: Honnan hová?

Scott Peck: A járatlan út

Platón: Phaidón

Polcz Alaine: Asszony a fronton (a valóság legmélyebb bugyrai :()

2021. nov. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
* a korszakos jelentőségű filozófust Szókratészre értettem
2021. nov. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az önfejlesztéssel óvatosan, mert nem kevés embernek okoz kiégést. Itt arra gondolok, hogy nagyon divatos lett mindenféle önfejlesztő gurunak a tippjeit meg élethazugságait követni, mert nagyon jól hangzik amit hirdetnek, de valódi tartalma nem igazán van, és csak bele pörgetik magukat emberek abba, hogy "naa most megcsinálom, itt a nagy dobás lehetősége, csak akarni kell, keménynek kell lenni stb."

Szintén 25 vagyok, és én is bele estem ebbe a hibába régebben. Amit ajánlani tudnék, hogy próbáld meg nagyobb kontextusában megismerni a világot, hogyan működik, mi az élet értelme, milyen vallások vannak és miről szólnak, mi az a spiritualitás stb. Ezt sem érdemes túlzásba vinni, de fel fog vetődni egy csomó érdekes kérdés, amiket majd meg akarsz válaszolni. Az irodalmak, amiket a második válaszoló ajánlott egész jók is kezdésnek. Én még javasolnám, hogy a nagyobb történelmi koroknak is egy kicsit nézz utána, próbáld meg megérteni hogyan alakultak ki a különböző rendszerek(főleg a 19-20. században). Szintén ebből a korszakból a nagyobb filozófusok világnézetei is érdekesek lehetnek, illetve hogy ők milyen hatással voltak a dolgok alakulására, pl. Schopenhauer, Nietzsche, Marx, Heidegger, Freud stb. Szerintem először ne is kezdj konkrét könyvet olvasni, hanem nézz utána ezeknek, amiket írtam, és talán érdekelni fog valamelyik. Ha mindenképp saját készséget akarsz fejleszteni, akkor nyilván a pszichológiát sem érdemes kihagyni, de véleményem szerint az is könnyebben megérthető, illetve levezethető, ha a felsorolt filozófusok nézeteinek utánaolvasol.

Mindenesetre én a görcsös önfejlesztést, illetve a manapság szintén nagyon divatos "mindennek a pszichologizálását" nem javaslom.:) Tudom, hogy amit leírtam azzal nem fogsz több pénzt keresni, de legalább lesz önálló gondolatod a világról és megismered magad, ami akár még ahhoz is vezethet, hogy később találsz valami szakmát vagy hobbyt, amit imádni fogsz.

2021. nov. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!