Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha suli előtt beveszek egy...

Ha suli előtt beveszek egy frontint, mennyire vág fejbe?

Figyelt kérdés

0,25-ről lenne szó. ma csak felet vettem be, de nem nagyon éreztem a hatását. egyébként csak alkalmanként szoktam szedni (talán havi 1-2 fél), de nem szeretnék rászokni... mennyire fog letompítani, tudok azért figyelni?

előre is köszi a válaszokat!


2010. szept. 1. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Egyáltalán orvos írta neked, vagy csak bekapkodtad, amit a gyógyszeres szekrényben találtál? Nem értem, hogy egy iskolás korúnak minek antidepresszánst szednie. Ha meg mégis kell és orvos írta, akkor vlószínüleg kellően tájékoztatott, hog hogyan szedd.
2010. szept. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

de amúgy előző,milyen alapon oltod be őt?-_-

szal a kérdésre válaszolva tompítani fog ,de nem nagyon(tapasztalat)

2010. szept. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

19:04 igen, valóban nem orvos írta föl, de nem is a "bekapkodtam a gyógyszeres szekrényből" kategória

19:08 köszi

2010. szept. 1. 19:14
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Ha nem az orvos írta fel akkor csakis a "gyógyszeres szekrényből kapkodod be" kategória. Inkább menj el orvoshoz, ha problémád van és ne kezdj el felügyelet nélkül szedni egy olyan gyógyszert, ami nagyon komoly függőséget tud okozni! Nyugodtan lepontozhatsz, ugyanis nem az én egészségemről van szó, hanem a Tiédről!

Inkább gondolkozz el, és ha tényleg segítségre van szükséged fordulj a megfelelő orvoshoz.

2010. szept. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

19:22 azért írtam, mert igazából megbeszéltük anyámmal, hogyha nem tudok aludni/rosszul vagyok akkor vehetek be, de csak egy felet (csak ugye az sokat nem hatott).

pszichológushoz meg járok, csak ugye ott meg nem megy egyik napról a másikra a javulás...

2010. szept. 1. 19:26
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Ha az alvással an gondod, akkor gyógynövény alapú nyugtató altatót tudnék javasolni, gyógyteát. De tényleg gondolkozz el, hogy valószínű nem véletlen, hogy a pszichológus nem írta fel neked ezt a gyógyszert. Valószínű, hogy túl fiatalnak talált hozzá, ráadásul a szedése az esetek 85%-ban tényleg kialakul a függőség. Ha az orvos úgy gondolja, hogy orvosolható a problémád egyilyen drasztikus gyógyszerszedés nélkül,akkor még családi megbeszélés miatt se kezd el szedni a saját érdekedben.
2010. szept. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

19:34 köszi a választ. sajnos a gyógynövény alapú dolgokon már túlvagyok (nervenpflegét [is] szedtem kb. 2-3 évig, de annak meg már nem érzem a hatását).

a pszichológushoz nem régóta járok, szóval még nem sikerült neki elmondanom a gyógyszeres dolgot (sem).


egyébként tudom, hogy hozzá lehet szokni, és félek is tőle eléggé...

2010. szept. 1. 19:42
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

Na szóval

1. A frontin nem antidepresszáns, hanem nyugtató

2. A pszichológus az életben nem fog felírni gyógyszert, mert nem is írhat. Az a pszichiáter.

3. Kb heti 1 db-tól nem fogsz rászokni, én nehéz alvásra teljesen feleslegesnek tartom, rosszullétre nem, HA idegi oka van, amely testi tüneteket okoz. Szimpla idegességre, izgatottságra, amelynek ismert és "jogos" a következménye, szintén nem.

4. A 0,25 az első 1-2 órában letompít, lelassít, de összességében nem vészes.

Ez a szer elsősorban olyan betegségekre való (és antidepi mellett kell szedni egy darabig), ahol a rosszullét, szorongás állandósult és nem vezethető vissza reális okra.

2010. szept. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

19:54 köszönöm a választ

ehhez csak annyit: ha csak szimplán ideges lennék/szoronganék, meg ha valóban 'valós' lenne az idegesség oka, valószínű hogy nem szeretnék semmi gyógyszert szedni.

2010. szept. 1. 20:01
 10/10 anonim ***** válasza:

De nálad az ok ismert, valósnak is tekinthető, és nem írtál szokatlan testi tüneteket (a heves szívverés vagy a gyomrom összeugrik az nem az, de a szédülés, hideg-meleg hullám, zsibbadás pl az)

A nehezen történő elalvás meg pláne nem egy ritka, vagy súlyos dolog, úgy is mondhatnám megoldható mással is.

2010. szept. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!