Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Parkinson-kór lehet?

Parkinson-kór lehet?

Figyelt kérdés
A problémám a következő! Anyai ágon a nagymamámnál Parkinsont diagnosztizáltak 96-ban 97-ben meghalt! Pár évre a nagymamám lány testvérénél is diagnosztizálták ezt a betegséget azóta sajnos 2006-ban ő is meghalt! Most pár nappal ezelőtt ugyanezt a betegséget diagnosztizálták édesanyámnál is már kapja rá a gyógyszert! Ez önmagában is szörnyű de az még jobban hogy bizonyos tünetek nálam is jelen vannak! PL erős kéz remegés évek óta, van hogy a párom pucolja meg helyettem a krumplit, kenőcsös bőr és a hihetetlen feledékenységem! Sokszor olyan dolgokat művelek hogy nem ismerek magamra! Akkor most lehetséges hogy nálam is ez van? Nagyon félek az orvosom csak jövőhéttől van:S Mi a véleményetek ugye szerintetek is menjek orvoshoz? 31 éves vagyok! Kérlek válaszoljatok! Köszönöm!
2010. aug. 31. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:

ártani nem árt, ha kivizsgál a családi halmozódás miatt.


azt viszont nem tudtam, hogy ez halálos betegség. ebbe haltak bele a családtagjaid? vagy ettől független betegségben?

2010. aug. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ettől független a nagymamám agyvérzésbe a testvére szívroham! de a betegség ahogy tudom gyógyíthatatlan és ahogy a mamámnál is láttam! teljes fizikai és szellemi lebomlás a gyógyszer ami van rá csak késlelteti a folyamatot!:((
2010. aug. 31. 10:51
 3/8 anonim ***** válasza:
reméljük a legjobbakat, hogy nem az. ha kiderülne, hogy mégis, akkor pedig nagyon sokat számít a gyógyszeres/egyéb kezelés. pl. ott van, biztos mindenkinek ő jut eszébe először, Michael J. Fox: nála egész korán jelentkeztek a tünetek (20-as évek eleje) és most 50 évesen filmszerepet vállal ismét. nagyon sokat számít, hogy nem hanyagolta el a betegségét.
2010. aug. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
én sem szeretném elhanyagolni azért is szeretnék mielőbb utánajárni! csak nagyon félek mert én végig néztem a mamámat aki már magyon szenvedett tőle bár nála későn diagnosztizálták! sajnos az orvosa évekig izülettel kezelte és parkinsonos volt:((
2010. aug. 31. 11:04
 5/8 anonim ***** válasza:
akkor a legjobb, ha egyből mondod majd a dokinak, hogy erre gyanakszol, hogy még véletlenül se rójatok felesleges köröket.
2010. aug. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen mindenképp ezzel nyitok! köszönöm a válaszokat!
2010. aug. 31. 11:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Próbálnálak megnyugtatni.. de szerintem esélyes,hogy az vagy..:\ Bár reménykedni soha nem késő.Pl az én nagymamámnál Aldsheimer-t diagnosztizáltak, ami szintén feledékenységgel jár, a rövid távú memória gyors leépülése.

Ez is családon keresztül terjed.Tehát én sem lehetek teljesen nyugodt, de én is csak azt tudom mondani hogy menj orvoshoz abban a miliszekundumban,hogy lesz a doki..

2010. aug. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm:( mindenkinek!
2010. szept. 1. 08:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!