Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszionak mi a legdurvab...

A depresszionak mi a legdurvabb fokozata? Egy emberen mi veheto eszre ?

Figyelt kérdés
2021. márc. 30. 01:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Öngyilkosság.
2021. márc. 30. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Arra is érdemes odafigyelni, amikor valaki mániás tüneteket mutat. Szinte látszik a szemükben az az őrült csillogás, természetellenesen fel vannak pörögve, kényszeresen mosolyognak. Nagyon gyakran ez az állapot előzi meg az öngyilkosságot.
2021. márc. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire tudom, a mánia nem az öngyilkosság előtt van, hanem a bipoláris zavar egyik tünete, vagyis szakasza.


Öngyilkosság előtt általában egyfajta "megkönnyebbülést" érez az ember, azért, mert tudja, hogy mindjárt vége a fájdalmának. Figyelmeztető jel lehet a búcsúzkodás, a személyes tárgyainak elajándékozása, az elszigetelődés, a borús, főként/csak halállal kapcsolatos gondolatok kifejezése, a jövő felé érdeklődés teljes elvesztése, a felelőtlen, kockázatos viselkedés (gyorshajtás, veszélyes környéken éjszaka mászkálás, ivás stb).


Súlyos depressziónál nagyon durva elszigetelődés vehető észre, elzárkózás az emberektől, még a szeretteiktől is, olyan szintű motiválatlanság, hogy az ágyban fekve a plafont bámulja, mert annyira nincs kedve semmihez. Bár ez szubjektív, de van, hogy bár előtte folyton sírt, ebben az állapotban már érzelmeket sem tud megélni, "üres", érdektelen, kifejezéstelen.


Én ezeket tudom, ha valaki tud még hozzátenni, tegye hozzá nyugodtan. Figyeljünk egymásra.

2021. márc. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3-as: ezek egyértelmű jelek, én a kevésbé egyértelműt írtam le, tapasztalatból. Nem kéne ennyire leegyszerűsíteni a dolgokat, a valóság sokkal árnyaltabb annál, mint amit te a neten olvasol. Bár ezen a platformon már mindenki szakképzett pszichiáter...
2021. márc. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy mindenki máshogyan éli meg a depressziót, és jóval több, jóval apróbb jelek is előfordulhatnak ebben a helyzetben, mint amiket én írtam le. Ezek a legáltalánosabbak, ezek mentén elindulhat az ember, ha többet akar megtudni a dologról, aztán a többi saját tapasztalatot pedig hozzáadhatjuk, hogy árnyaltabbá tegyük.


A fentiek egy részét én is azért írtam le, mert átéltem, és mert kívülről is láttam őket.


Bocsánat, ha félreértettem a kommentedet. Nem jött le, hogy tapasztalatból írtad.

2021. márc. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor en mar a legdurvabba tartozom ezek szerint
2021. márc. 30. 20:34
 7/9 anonim ***** válasza:
A lenyeg h probalj ne elzarkozni szeretteidtol, probalj csinalni valamilyen kedvenc hobbit, a festes is megnyugtat es elterel a negativ dolgokat.
2021. márc. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Az, hogy ide írtál kérdést, azt jelenti, hogy látsz esélyt egy jobb életre, segítséget kérsz. És mindig van segítség, ezt ne felejtsd el.
2021. márc. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jo csak nagyon kikeszultem egyebkent en ugy voltam mivan ha befekszek pszichiatriara mert nem vagyok jol egyaltalan de nem fogadnak konkretan csak kovidosok vannak ott elvileg a sulyos eseteket fogadjak csak akikhez mentot kell hivni az tutko a zartosztaly reszleg hat en oda nem akarok menni inkabb keresek vami pszichiataert megmondom hogy hogy vagyok adjon valami bogyot azt kesz valahogy a piat is lerakom hat en nem megyek zartosztalyra raadasul kovidosok koze azt kihagyom
2021. márc. 31. 16:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!