Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez OCD vagy valami teljesen más?

Ez OCD vagy valami teljesen más?

Figyelt kérdés

Minden este megfogom az asztal,szekrény sarkait és a konnektor sarkait.

Nem mindig de viszont gyakran séta közben késztetést érzek arra, hogy oda kell mennem a csatornákhoz,oszlopokhoz és legalább háromszor meg kell fognom.


Agresszív,Szexuális gondolataim is szoktak lenni.


Nem tudom, hogy van e köze bármihez is de sokszor teljesen mást mondok ki mint ahogy gondolom.

A számról és a lábujjamról is szinte minden nap leszedegetem a bőrt.

+ Az elmúlt egy hétben hangulatingadozásaim is szoktak lenni.


Kérdés: OCD-s vagyok? Kell dokihoz mennem?



2021. márc. 24. 23:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, ez kényszerbetegség, kell orvosi segítség. Pszichiáter és egy jó klinikai szakpszichológus együttműködésével hamar jobban lehetsz. Tb alapon ellátnak. Ha Bpn vagy, tudok írni helyeket, ahova fordulhatsz. Nagyon jó, hogy van betegségbelátásod.

2021. márc. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Rendben, köszönöm a választ.

2021. márc. 25. 10:54
 3/4 anonim válasza:
40%

Szia.

Lehet én is az vagyok mert nekem is vannak ilyen kenyszercselekveseim viszont azt tudni kell ha nem orvos mondta neked akkor nem vagy az. Ez a betegseg nehezebben állapítható meg. Amugy ha a cselekvések zavarnak próbálj meg mindig egy dologra koncentrálni nekem bevált és addig nem volt semmi ilyen.

2021. márc. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Igen, akár lehet OCD is. Olvasgass a témában, sokat segíthet. Youtubeon is vannak fent videók amik tök hasznosak:) Neked kell tudnod mennyire érzed durvának a helyzetet, mennyire tudsz vele megbirkozni, de érdemes szakembert felkeresni. Nekem is vannak kényszergondolataim, de valamiért mióta tudom, hogy maga a kényszergondolat egy létező dolog és nem vagyok csak szimplán valami hülye vagy bármi olyan van velem ami senki mással, azóta én elég könnyen el tudom hessegetni őket. :) Hajrá
2021. máj. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!