Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnénk Édasanyánk...

Mit tehetnénk Édasanyánk üldözési mániájával?

Figyelt kérdés

Meg van győződve, hogy mindenki keresztbe akar tenni neki, még mi, gyerekei is. Azt hiszi, hogy figyelik. Sajnos dokihoz nem tudjuk vinni, mert nem ismeri fel, hogy ebben szenved. Egyébként fizikailag rendben van és az esze is vág.

Öregszik, de ezt nem látja be, azt hiszi, hogy az érzékei még a régiek, pedig nem. Ha pl nem tud telefonálni, akkor azt mondja, hogy valaki megmanipulálta a telót, pedig csak nem jól üti be a számot. Vagy nem akar nagyon közösségbe menni, mert akkor valakik, akik követik valamilyen porral szórják be őt, mert utána úgy érzi, hogy csípi valami a bőrét. És még sorolhatnám az eseteket.

Ha valami nem úgy sikerül ahogy eltervezi, akkor mást okol.

Ez párosul igen nagy sértődőttséggel. Már nem merünk semmit mondani, mert megsértődik. De nagyon.

Mit tehetnénk ez ellen? hová fordulhatnánk segítségért?

A szeretettel nincs gond, mert csípjük nagyon, de úgy látszik, hogy ez nem elég neki vagy nem is tudom.


2008. dec. 1. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, csak az orvos tudna segíteni, elsőként beszélni kéne a háziorvossal, hogy milyen megoldást javasol.
2008. dec. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az anyósom volt dettó ugyanez. Odáig fajult, hogy kidobott engem, mert biztosan droggal etetem a fiát... :S

Mi azt csináltuk, hogy ha előhozakodott valami ilyen hülyeséggel, akkor mindig nagyon komolyan elmondtuk neki, hogy ez mekkora marhaság, ill. próbáltuk pszichológushoz küldeni, de akkor meg ugye az volt, hogy mert mi diliházba akarjuk juttatni.

Végül az lett a vége, hogy valami egészségi probléma miatt orvoshoz fordult, ahol valahogy mégiscsak kibukott a dolog, és írtak fel neki gyógyszert (azt hiszem nyugtatót, bár nem biztos) Azóta jól van, és egész normálisan viselkedik. :D

2008. dec. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A házidokival már beszéltünk, azt, mondta, hogy először neki kell felismerni, mert csak úgy tudna segíteni.

Szerencsére nincs más baja, ezért mostanság nem fog más dokihoz menni gyógyulni, így nincs is esély, hogy nálunk is "kibukjon" a gond.

Persze, mi is beszéltünk vele komolyan, hogy ez a viselkedés be kell lássa, nem normális, de természetesen nálunk is az volt a reakció, hogy mi bolondnak tartjuk. Így meg elég nehéz segíteni rajta.

2008. dec. 2. 09:40

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!