Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pánikbetegséget be lehet...

A pánikbetegséget be lehet vonzani?

Figyelt kérdés
Például ha sokat gondolok rá és félek tőle akkor egy idő után lehetek pánikbeteg?

2020. dec. 24. 23:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Már a pánikbetegségtől való félelem is lehet pánikbetegség jele.


Nálam 20 évesen pánikbetegséget és depressziót diagnosztizáltak, és gyógyszert kaptam rá, de emlékszem rá, hogy már gyerekkoromban is voltak előjelei.



Pl. egyszer azon pánikoltam 8-9 évesen, hogy mi lesz ha egyszercsak nem tudok többé elaludni, aztán belehalok a fáradtságba, máskor meg azon, hogy mi lesz, ha valahogy leáll az ösztönös légzésem és állandóan rágondolva kell belélegeznem-kilélegeznem, és ha így elalszom akkor megfulladok.

2020. dec. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nincs olyan,hogy bevonzom... mert akkor minden második ember milliárdos lenne
2020. dec. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Én emlékszem mindig az autó balasetektől, ugyan úgy a légzés leálltától, a fulladástól (a mai napig nem tudok csukott ablakkal zuhanyozni és meg hasonló dolgoktól féltem, de szerintem olyan 11-12 éves koromban elnyomtam ezeket az érzéseket.
2020. dec. 24. 23:26
 4/4 A kérdező kommentje:
2! Nem úgy gondoltam. Hanem például ha sokat gondolsz arra, hogy belázasodsz és félsz tőle, akkor az agyad ezt érzékelheti parancsként és be is lázasodhatsz. (Én ezt olvastam több helyen is, nem kell elkiáltani idiótának na nem igaz)
2020. dec. 24. 23:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!