Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehetne ezt megoldani?

Hogy lehetne ezt megoldani?

Figyelt kérdés
Van egy barátom, aki még csak 14 éves lesz és súlyos depresszióval és szorongással kűzd(ez az én "diagnózisom" hobbiból foglalkozom pszihológiábal, szóval nem biztos hogy jó de eléggé annak tűnik) Öngyilkosság iszándék is van benne. Szeretne változni de nem tudna elmenni pszihológushoz vagy háziorvoshoz, mert nem mer, és a szüleive lsincs jóban, és ha jól tudom az orvosi titoktartás 18 év alatt nem is érvényes a szülőkkel szemben. És sztem antidepresszánst ki kellene próbálnia, de hát így nem lehet. Lehet hogy hülye kérdés de "Netes" pszihológus vagy háziorvos nem adhat ki ilyet valahogy? Vagy nincs más megoldás hogy pszihológushoz vagy gyógyszerhez jusson?
2010. aug. 11. 17:41
 1/2 Seraph válasza:
Túl fiatal hozzá. Ebben a korban ez még mondható természetes reakciónak. Inkább próbáld/próbáljátok meg megmutatni az élet szebbik oldalát. Adjátok meg neki azt, ti barátok, amit a család nem tudott.
2010. aug. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pszichológus nem írhat gyógyszert pláne nem a "netes", mert nem orvos, csak a pszichiáter.

SŰRGŐSEN kérjétek szakember segítségét, ha nem akarod, hogy a barátod öngyilkos legyen!

De ha még a pszichológushoz sem megy el, akkor hogyan szeretne változtatni?

2010. aug. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!