Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyengébb(?) fajta epilepsziát...

Gyengébb(?) fajta epilepsziát állapítottak meg nálam. Van belőle kijövés?

Figyelt kérdés

25 vagyok, alig.


Úgy kezdődött az egész, hogy tavaly volt egy rossz párkapcsolatom, ilyen se veled se nélküled, durva veszekedésekkel. Ciki, de a lány olyat csinált, hogy fél órára elvesztettem az eszméletem. Látták.


Elvileg (és gyakorlatilag, csak én ugye nem emlékszem) az történt, hogy nekiestem a falnak és levágódtam a földre. Elmondás szerint rángatóztam és elvesztettem az eszméletem. Ez több mint egy éve volt. Nekem teljesen kiesett az a fél óra, én úgy érzékeltem, hogy csak elestem és felkeltem. - Utána viszont irdatlan rosszul voltam.

Ezt akkor nem vizsgáltattam ki, mert pszichológus szerint ún. "pszichogén roham" lehetett, ami hasonlít az epilepsziára.


Most pedig kórházban volt egy közel 10 perces eszméletvesztésem. (Műtéten voltam bent).

A kórházban az történt, hogy -erre sem emlékszem-, hogy megkaptam a zárójelentésem, elkezdtem felöltözni, összeszedni a cuccom és elvileg (nem emlékszem) ráestem az ágyra és szintén elkezdtem rángatózni, remegni, meg kitágult a pupillám. Azonnal oda jöttek sokan, csináltak EKG-t az rendben volt, de erre sem emlékszem.

Viszont akkor ott fogtak és nem engedtek haza.


Elvittek CT-re, ott negatív lett az eredmény, tehát semmilyen agyi törénésem vagy ilyesmi nem volt. Aztán elvittek utána elvittek EEG-re.


Annak az eredményét csak ma kaptam meg, de az meg elvileg kimutatta, hogy epilepsziás vagyok.


Eltiltottak a vezetéstől, és teljesen letablózott a dolog. (nincs jogsim, de szeretnék!)

Viszont a háziorvosom megnyugtatott, hogyha 1 évig nincs rohamom, akkor kaphatnék jogosítványt (és én is ismerek olyan EÜ-s dolgozót, aki epilepsziás de mégis van jogosítványa, szóval ezt nem értem.)


Szóval, akkor van esélyem arra, hogy kijövök ebből? Mert elvileg egy enyhébb epilepsziám van + egy pszichológus ismerősöm azt mondta, hogy az epilepsziát sokszor tévesen állapítják meg.


Szóval most mi van? Ezzel együtt kell élnem, vagy kijöhetek belőle?

Vagy egyáltalán epilepsziáról van szó?


Széklet és/vagy vizelés sohse volt.


Nagyon letablózott a dolog. :(



2020. nov. 9. 15:54
 1/5 A kérdező kommentje:

Ja meg még annyi, hogy a kórházban próbáltak hozzám beszélni az orvosok, és elvileg válaszolgattam is.


Lehet jogsim? Hátiorvos szerint igen.

2020. nov. 9. 15:55
 2/5 anonim ***** válasza:

Akár ha gyógyszer mellett tünetmentes vagy 1 évig, kaphatsz jogsit.

A "rossz hír" az, hogy bár elvileg ki lehet nőni belőle, ehhez te már egy kicsit idős vagy...

De karban tartani minden további nélkül lehet.

2020. nov. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak kivancsisagbol.

Mitol ajultal el?

2020. nov. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

De eddig soha semmi ilyesmi nem volt.

Sőt, 2003-ban volt egy ilyen vizsgálatom, -pikkelt rám egy tanítónő, aztán elküldött mindenfélevizsgálatra, ott se jött ki semmi. Tudtommal az epilepszia meg jelentkezik már kisebb korban is.


Most akkor mi lehet nálam? Mégis epilepsziás lettem, vagy túl jó munkát végzett a hölgy?

2020. nov. 9. 16:14
 5/5 A kérdező kommentje:

1+ éve attól ájultam el, hogy már közel 6 napja nem aludtam és egy olyan mocskos, alja terrorizáló üzenetet írt nekem (a 100. netes/élő) veszekedés után, hogy kifeküdtem egyszerűen.


A kórházban meg az volt, hogy halasztották a műtétem, és nem ettem előtte már közel 3 napja, meg egy idősebb szobatársam meg is halt. Eseménydús pár nap volt.


Én ezek miatt gondolom, hogy ez talán tényleg nem epilepszia.

Mégis megkaptam diagnózisnak.

2020. nov. 9. 16:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!