Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális betegsége lehet?

Milyen mentális betegsége lehet?

Figyelt kérdés
A környékünkön lakik egy nő, aki negyon durván beszólogat az embereknek, ha épp nem tetszik neki rajtuk valami, és nagyon megalázó stílusban szokott beszélni a férjével is. Nem csak úgy odalöki, hanem rendesen felidegesíti magát rajta, dühöng azon, hogy pl. valaki csoszog, orrot fúj vagy csak olyan ruhában van amilyenben szerinte nem kéne lennie. Tudom, hogy jár pszichiátriai kezelésre, szóval tuti, hogy van neki valami betegsége.

2020. okt. 21. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Valamilyen pszichotikus zavar lehet,esetleg skizofrénia. Én láttam ilyen paranoid skizofréniás kitöréseket,az volt ilyesmi.

De mondjuk valljuk be, betegség ide vagy oda, ilyen dilinyósokat nem kéne kiengedni az utcára,mert tönkreteszik mások életét.

Mivel van férje,feltételezem hogy az nem olyan rég alakult ki. A skizofréniára jellemző hogy 30felett lobban be.

2020. okt. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
23%
Kérdezd meg tőle milyen gyógyszert szed
2020. okt. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ennek semmi köze a skizofréniához. Inkább valamilyen komolyabb személyiségzavarra tippelnék, pl. antiszociális vagy borderline. Náluk jellemző a dühroham, főleg az utóbbinál.
2020. okt. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!