Az, ha egy gyógyszer szerotonin antagonista, tulajdonképpen mit takar?
Nem erre gondolsz? SRI?
They act by antagonizing serotonin receptors such as 5-HT2A and inhibiting the reuptake of serotonin, norepinephrine, and/or dopamine. Additionally, most also antagonize α1-adrenergic receptors. The majority of the currently marketed SARIs belong to the phenylpiperazine class of compounds.
...
Szerotonin receptor! antagonista.
A szerotonin hatását blokkolja. A hatása attól függ, hogy hol hat, pl nem minden gyógyszer jut be a központi idegrendszerbe. Nem csak az agyban vannak szerotonin receptorok, ha elolvasod a szerotonin hatásait, akkor mindegyiknek az ellentétét kell venni.
A központi idegrendszerbe HA bejut az adott gyógyszer, akkor elvileg az antidepresszánsok hatásának az ellentétét váltja ki.
Pontosan mi a gyógyszer neve?
Erre gondolsz?
Antiserotonin drugs
The antiserotonin medications include the ergots methysergide and methylergonovine (methylergometrine), as well as cyproheptadine and pizotifen. All of these medications block 5-HT2B and 5-HT2C excitatory receptors (Moskowitz, 1992b, c), implicated in migrainous vasodilation via a CGRP/nitric oxide mechanism.
Ha nincs a depresszió a mellékhatásoknál, akkor nem vált ki. Ez a receptor blokkolás nem jár depresszióval.
Meg ez az egész ennél sokkal bonyolultabb, mert a depressziósokban sem önmagában az a baj hogy kevés szerotonin van a vérükben.
Szóval nyugi, ha nincs ott a mellékhatásban, ez a szelektív blokkoló nem okoz depit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!