Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kell lejönni a gyógyszer...

Miért kell lejönni a gyógyszerekről?

Figyelt kérdés
Valószínűleg ez buta kérdésnek hangzik, de felmerült bennem, hogy miért kellene elvileg lejönni a gyógyszerekről? Ugye aki mondjuk bekerül egy pszihiátriára valszeg ott adnak neki gyógyszereket és amikor ki megy majd utána is fog szedni mondjuk egy fél vagy egy évig és egy idő után le kell jönnie róla. De miért? Ha az segít neki akkor miért kell abba hagyni? Csak megborítja az életet hogy nehéz lejönni róla, és van aki vissza is esik stb. De ha valami egyszer működik nem értem miért kell abbahagyni. (Természetesen a kérdésem nem vonatkozik olyan gyógyszerekre amik károsodást okoznak vagy kellemetlen mellékhatásokat)

2020. jan. 16. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik gyógyszernek vannak káros hatásai hosszú távon. A durvábbak gallyra vághatják a májat, vagy a vesét. Akkor meg még arra is gyógyszer kell. Még több gyógyszer, még nagyobb károsodás. Ez egy ördögi kör.
2020. jan. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

HA megfájdul a fejed és a gyógyszer használ, akkor életed végéig szeded?

Vagy ga valami fertözést kapsz és antibiotikumot adnak, akkor azt sem hagyod többé abba?


Egyrészt MINDEN gyógyszernek vannak mellékhatásai, tehát kárt okoznak ( egyes esetekben legfeljebb kisebb baj a mellékhatás, pl szívgyógyszereknél, mintha nem szednék), másrészt a legtöbb gyógyszerhez idövel hozzászokik a szervezet, harmadszor meg éppen a pszichikai gyógyszerek függövé tesznek.

2020. jan. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2. Egy fejfájás és egy hosszan tartó mentális betegség azért nem ugyan az, de köszönöm. :)
2020. jan. 16. 21:36
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

2-es

Az lehet, hogy minden gyógyszernek van mellékhatása, de nem mindenkinél!

Én pl szertralint szedek, nincs nálam mellékhatása, jól vagyok tőle és egyáltalán nem tervezem, hogy letegyem. Egyszer már megtettem, nem kellett volna.

2020. jan. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A nyugtatókat felesleges hosszú távon szedni, mert egy idő után kb. mintha tictac-ot szednél, viszont sok idő lejönni róluk, mert elvonásos tüneteik vannak. Én alig vártam, hogy megszabaduljak a xanaxtól, mert untam, hogy folyton az órát kell figyelnem, hogy bevegyem időben a napi 3 adagot.

Az antidepit legalább csak napi 1x kell szedni, azt beveszem a magas vérnyomás gyógyszeremmel és kész (szóval az antidepi szedése engem sem zavar).

2020. jan. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Kivétel nélkül MINDEN "gyógyszer" VEGYSZER. Kezel, de nem gyógyít.Kezel, de pusztít is. A mellékhatásokba halnak bele az emberek NEM a betegségekbe. Ördögi körbe kerülnek a gyógyszert szedő emberek, mert a mellékhatások felbukkanó sorozatára is kell gyógyszer és ez így megy amíg bele nem pusztul. Nos, van az az eset amikor a gyógyszer életet ment, de hosszabb távon méreg.
2020. jan. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Ja, én szedtem pár hétig (és nem évekig!!!) andidepresszánst és úgy felborította a cukorháztartást, rámtört a falási kényszer, éjjel a májamat éreztem. Aztán vettem a fáradtságot és megnéztem, elolvastam a használati utasítást a gyógyszer dobozából ése lájultam. Pontosan azokat a tüneteket produkáltam ami le van írva. Na azonnal abbahagytam.

Elkezdtem MAGAMAG gyógyítani nem vegyszerekkel és MEGGYÓGYULTAM!!!!!!!!!!

2020. jan. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
MAGAMAT GYÓGYÍTANI! (bocs)
2020. jan. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mert ha nincs rá szükség, akkor nincs rá szükség és kész. Terheli a májat. Aminek rövid távon nincs mellékhatása, hosszú távon annak is lesz!

Az más kérdés, hogy néhány orvos néhány esetben rosszul ítéli meg, hogy tényleg kell-e, akkor kell-e abbahagyni a betegnek.

Akinek olyan az állapota, betegsége, azzal általában nem is hagyatják abba, pl. velem sose akarták még abbahagyatni (7 év alatt). Egyik rokonomnak kifejezetten azt mondták, hogy élete végéig Kell szednie, hacsak nem akar visszaesni (antidepresszánst).

2020. jan. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Phoney ***** válasza:
100%

Mert a mentális zavarokat nem lehet életfogytiglan elnyomni folyamatos gyógyszerezéssel, mint azt régebben hitték. Mentális zavaroknál a gyógyszer „csak” tudományosan kimért drogozás, ezért ugyanúgy nem hosszú távú megoldás, ahogy az ivás sem. (Rövid távon még az ivás is megoldás lehet bizonyos esetekben, csak éppen elég kockázatos, ezért soha nem ajánlott.)

Persze vannak esetek, ahol még a hosszú távú gyógyszerezés is jobb, mint semmi, de gyakran nem így van.

2020. jan. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!