Melyik a legjobb probiutikum? Szeretnék egy kúrát csinálni, de nagyon nagy a kínálat, nektek melyik vált be?
Az aktimel joghurtban pont ugyan olyan probiotikum van mint a gyógyszertári prokban.
Igazából elég kb 3 napig 1-1 darabot meginni, és már késsz is. Ezek a baktériumok ott maradnak és szaporodnak élnek tovább a beleidben. Ha egyoldalu étkezésed van vagy gyóygszerek miatt kihalnak ezek a baktériumok benned akkor kell néha 1-3 darab aktimellel pótolni.
Èn érzem hogy magas a gyomorsavam akkor megiszok 1-2 darabot és utánna hóanpokig nincsen bajom. Sajna én a sajtokon kívül semmilyen más tejterméket nem szeretek.
A legeslegjobb pre-és probiotikum a natúr kefir, a joghurt és az adalékmentes savanyúságok. Vagy lehet kapni külön bio savanyúkáposzta levet pl. a dm-ben is.
Ha mindenképpen étrendkiegészítőt akarsz, akkor a legjobb a GAL cég Bimuno flóra rost-komplex nevű pora.
A hagyományos gyógyszertári cuccok főleg egy akut hasmenés vagy antibiotikum kúra után jók, de hosszú távon kevesek, mert általában csak 6-8 féle törzset tartalmaznak (a több ezerből).
Amúgy a PRE-biotikumok (jó bacik táplálékai) sokkal fontosabbak, mint a PRObiotikumok (ezek pedig maguk a jó bacik). Jobban tudja hasznosítani őket a szervezet. (ezért jó a kefir és a savanyúság)
Kb. 20 probiotikumot vetettem már össze, köztük nálunk nem forgalmazottakat is (progastro is köztük). A Magyarországon elérhetők közül a NOW termékei kiemelkedőek. Egyrészt baktériumtartalomban (8-50 milliárd) másrészt egységárban. Pl. ProGastro 825-ből ~26 Ft 1 milliárd CFU (10 a kilencediken), a NOW-ból meg 5-9 Ft ugyanennyi. Ha nem nézzük az árat, akkor jó még a ProBI6 Nutrilab, Béres, Lactobifid, Bio-Kult is - de ebből egyszerre 2-3 kapszulát le kell nyelni a minimum adaghoz, meg a NICS, de ehhez meg bonyesz hozzájutni.
Az így bevitt probiotikumok egyébként "a tudomány mai állása szerint" nem maradnak meg a bélben, vagyis kb. tökmindegy, hogy egy törzset nyelsz-e le vagy hatszázat, viszont amíg átutaznak rajtad, addig tehermentesítik a honos flórát és az tud regenerálódni. Szintén a tudomány mondja, hogy azt vették észre, hogy egyes törzsek nem tudnak együttműködni másokkal, így ha a kapszuládban van öt törzs és négyen közülük nem működnek együtt, akkor megintcsak mindegy volt a dolog. Szóval nyugi, nem kell olyat venni, amiben van hatszáz törzs, nincs is ilyen, plusz mindenkinek teljesen egyedi bélflórája van, más baktériumarányokkal. Az egyetlen lényeges dolog, hogy minél magasabb legyen a CFU, mert így garantálható, hogy a minőségmegőrzési idő végén is lesz annyi egy adagban, amiből kellő számú túlélő eljut a belekig.
A megfelelő készítmény kiválasztásához az alábbi szemponokat javasoljuk:
A bélbaktériumok sokrétű multikultúráját kívánjuk pótolni, ezért válasszunk minél több törzset tartalmazó készítményt.
A humán eredetű törzsek képesek tartósan megtelepedni az emberi bélrendszerben; a hatásuk is tartós. Bár növényben, állatban izolált ártalmatlan baktériumokat is forgalmaznak, válasszunk az elvesztett természetes humán flóra szereplőit tartalmazó készítményt.
Tartalmazzon élő baktériumokat!
Ezeket olvastam. Van róla hanganyag is itt:
Szerintem ez nagyon egyéni, hogy kinek mi jön be.
ProGastro-ra esküszik egy csomó ember, mig más pl. az LL1500-ra (mindkettőt szokták orvosok is javasolni).
Linex Complex is elvileg jó. Szerintem attól is függ, hogy mi a cél a kúrával. Pl. Enterol kifejezetten hasmenésre jó, nem mind1, hogy milyen törzset, milyen arányban tartalmaz vmi /ha tényleg az van benne/.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!