Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a különbség a gyogyszertári...

Mi a különbség a gyogyszertári és sport vitamin között?

Figyelt kérdés

magnézium és b6 ot kénne szednem de sokkal olcsobb a vitabolic és mg kalcium cink kombó egy étrendkiegészitő gyártótól.


Nagy hibát követek el ha nem gyógyszertárit veszek?


2019. jan. 7. 22:08
 1/5 Miss Endzsi ***** válasza:
Semmi. A gyógyszerekkel lehet a legjobban profitálni. Megtehetik, hogy magas áron adják el, mert úgyis megveszik.
2019. jan. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bensdorp ***** válasza:
36%

Gyógyszer és étrendkiegészítő között a különbség:

- A gyógyszerek nagyon szigorú, évtizedes vizsgálatokon esnek át ahhoz, hogy forgalomba kerülhessenek és maradhassanak. A hatóságok folyamatosan ellenőrzés alatt tartják őket. A jelölt hatóanyag-tartalom a lejáratig biztosított, mindenképpen benne van a készítményben.

- Az étrendkiegészítők egyik napról a másikra forgalomba kerülhetnek, csak annyit kell leírnia a gyártónak, hogy nem tartalmaz toxikus anyagot. Ezt azonban senki nem vizsgálja, azt meg pláne nem, hogy a deklarált hatóanyag-tartalom jelen van-e a készítményben. Amikor független laborok megvizsgálják őket, a legtöbb esetben nem találnak benne annyi vagy akár olyan! hatóanyagot, ami jelölve volt. Tisztelet a kivételnek, mert vannak megbízható gyártók, de ők jellemzően gyógyszertárban forgalmaznak, gyógyszerközeli minőségben. Nem a magnéziumhoz, hanem általában pedig: ha egy adott hatóanyag csak étrendkiegészítőben található meg, gyógyszerben nem, akkor az azt jelenti, hogy a hatását még soha senki nem bizonyította, tehát kicsi az esélye, hogy érdemes a gyógyító hatását várnod.


Ami nem különbség:

Bárki gyárt valamit a világunkban, azt a profitért teszi (esetleg kismértékben a szakmai elismerésért / lelki üdvösségért), legyen az gyógyszer vagy étrendkiegészítő. :)


Magnézium-kalcium kombinációt viszont nem érdemes venni, mivel e két ion gátolja egymás felszívódását a bélből a véráramba, így kevesebb tud hasznosulni belőlük, ezért legalább 2 órás időközt érdemes hagyni a bevételük között. Nagy butaság, hogy sok étrendkiegészítőbe beleteszik mindkettőt... A gyógyszerek között nem találsz ilyen szakmai hibát, talán ez is meggyőz.

2019. jan. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

"A gyógyszerek nagyon szigorú, évtizedes vizsgálatokon esnek át ahhoz, hogy forgalomba kerülhessenek és maradhassanak."


Tényleg??? Akkor tavaly nyáron, miért tiltottak be több olyan vérnyomás csökkentőt is, amiket már évek óta lehetett kapni gyógyszertárakban, azzal az indokkal hogy egészségre ártalmas? Többek között azt is, amit én 3 éve szedek, örülök hogy így 3 év után azért megtudom hogy, jaa amúgy ez mérgező.

Úgyhogy ennyit az évtizedes vizsgálatról... Gratulálok, sokat ért.

2019. jan. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 bensdorp ***** válasza:

Az említett vérnyomás-csökkentőkről a média jócskán félretájékoztatta az országot, mint ahogy sokszor máskor is, mivel céljuk az olvasottság / nézettség növelése, a hatáskeltés, ehhez pedig a megbotránkoztató szavak kiemelése, ami gyakran átkeretezi a történetet, és emiatt sokszor fals infók maradnak meg a laikusokban. Mivel érvként hoztad fel, szeretném ezt most helyretenni.


Ami a valsartanokkal történt: az érintett, régóta forgalomban lévő gyógyszerek forgalmazói néhány éve már egy olyan gyártótól szerezték be az egyik alapanyagot, akinek az új előállítási folyamatában keletkezett egy melléktermék, amire senki nem számított, ezért vizsgálatokat sem végeztek rá. Erre tavaly derült fény, amire a gyógyszer életútjában folyamatos, szigorú ellenőrzések adtak lehetőséget (egész pontosan spanyol hatóságok vették észre vizsgálataik során). Ez a szennyező anyag, az NMDA, valóban egy potenciálisan rákkeltő vegyület, de pl. a füstölt ételekben sokszoros mennyisége megengedett, mint a gyógyszerekben!! Itt is láthatod: a gyógyszereket sokkal nagyobb szigor övezi, mint az ételeket (amik közé egyébként az étrendkiegészítők is tartoznak, de természetesen mivel ételekből sokkal többet fogyasztunk, nagyobb kockázatot jelentenek megbetegedéseinkben, mint az étrendkiegészítők). AZ FDA (Amerikai Gyógyszer- és élelmiszer-ügynökség) állásfoglalása szerint ha ezt a szennyezett valsartant 8000 ember szedte a legnagyobb megengedett napi dózisban (ami a betegek körében nem túl gyakori) 4 éven át, ez az egész élettartamra vetítve ennyi embernél mindösszesen 1 többlet rákesetet okozhatott. Hogy perspektívába helyezzük: minden harmadik ember betegszik meg élete folyamán rákban...

2019. jan. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi az hogy gyószertári? Manapság már max. C-vitamint (aszkorbinsav) kapszuláznak, az gyógyszertárinak mondható.

De nagyjából a vitaminok 99,99 %-a ugyanúgy megvehető webáruházakban is.


Magnéziumból a legolcsóbb a dm-ben kapható: 175 mg magnézium * 300 tabletta: 1150 Ft (das gesunde plus néven), de ebben nincs b6 vitamin

Cink-Kalcium-magnézium is van együtt, pl. Jutavit

Scitec Ca-Mg is nagyon jó


amit érdemes kiemelni, az a multivitamin, abból a Scitec Mega Daily One Plus a legjobb ár-érték arányú

2019. jan. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!