Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » S. O. S.! Késő este értem...

S. O. S.! Késő este értem haza és elfelejtettem bevenni egy szem antibiotikumot (Ciprinol 500mg). Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Elfelejtettem bevenni egy szem antibiotikumot, de már a vége felé járok egyébként.. Még este kell bevennem, illetve ugye a kimaradt szem van még benne a dobozban. Egy szem kihagyásától is rezisztenssé válhatok? :(

2018. jún. 26. 06:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ha elfelejtette bevenni a Ciprinol-t

Amint lehet, vegye be a normál adagot, majd folytassa a gyógyszer szedését előírás szerint. Ha azonban már rövidesen esedékes a következő adag bevétele, ne vegye be a kihagyott adagot, és a megszokott módon szedje tovább a gyógyszert. Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására. Feltétlenül szedje a kúra végéig a gyógyszert."

2018. jún. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó szemet beveszed holnap.
2018. jún. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Te nem válhatsz rezisztenssé, legfeljebb a baktériumaid, de azok se nagyon.
2018. jún. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Nem a kihagyás veszélyes, hanem az idő előtti abbahagyás, mert ilyenkor az ürülő antibiotikum "felhígul", így a baktériumok számára már lesz nem veszélyes és azok a dörzsölt kis csókák gyorsan tanulmányozni kezdik ezt a legyengült mérget és kisütik, hogyan tudnának ellene védekezni. Innentől olyan mutációkat hoznak létre, amelyekre már az adott antibiotikum hatástalan lesz, vagyis sikerrel kifejlesztették a rezisztenciát.

Tehát, ha a tüneteid megszűnésekor azonnal abbahagyod az antibiotikum szedését, akkor esélyt adsz a megmaradt baktériumoknak, hogy létrehozzák az adott antibiotikumra rezisztens kórokozót. Ha ez a kórokozó aztán új erőre kap a szervezetedben és visszahozza a tüneteidet, Te meg ismét elkezdenéd szedni ugyanazt az antibiotikumot, az már hatástalan lesz. Ezért nem hagyunk abba antibiotikumot és ha véletlenül kifelejtünk egy adagot, állhatatosan folytatjuk a következőtől.

2018. jún. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a gyors választ!:)
2018. jún. 26. 10:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!