Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen hatással lenne a...

Milyen hatással lenne a környező országokra meg Magyarországra ha felrobbana a Csernobili atomerőmű maradványai?

Figyelt kérdés
Pl ezek szélsőséges bomba robbangatok gondolnának egyett és a Csernobili atomerőmű védő szerkezetét tele raknák robbanószerekkel? meg felis gyújtanák? Itthon éreznénk a robbanást? Mi lenne utána? Kitelepítenék a környező ország lakóit?

2017. máj. 29. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondolom a kérdés erősen hipotetikus. Amikor 86-ban égett, akkor tonnaszám szórták rá a homokot, hogy sikerüljön eloltani. Utána építettek rá egy szarkofágot, és azóta még egyet.


Ha mindezek ellenére feltételezzük, hogy valaki felrobbantja mindkét szarkofágot, és felgyújtka ami alatta van (dacára a rengeteg homoknak) akkor visszajutnánk oda, ahol 86-ban voltunk. Jön ki belőle a radioaktív cucc dögivel, és arra megy amerre fúj a szél.


Ha felénk fújna a szél, akkor az ide jutó radioaktivitás bizonyára mérhető lenne, de nem okozna közvetlen egészségügyi veszélyt (akárcsak 86-ban). Nem telepítenének ki senkit. A közvetlen környék már ki van telepítve, a többiek nem kapnának akkora dózist, hogy a kitelepítésük indokolt legyen.

2017. máj. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%
Az hogy nem kapott nagy dózisú sugárzást Európa csak népbutítás, hogy ne törjön ki akkoriban a pánik. Nagyon sok rákos megbetegedés Csernobil miatt van és most nem a pár éven belül megbetegedettekre gondolok,sok azután született gyerek betegen született vagy később lesz beteg. Ha most felrobbantanák nem lenne kellemes nekünk és a következő generációnak se.
2017. máj. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

#2: Tudom, hogy a hozzád hasonlóak éleslátását nem befolyásolják a tények, de azért hadd írjam le:


A csernobili baleset által a magyar lakosság kb 1 mSv többletdózist szenvedett el, azt is időben elosztva. Kb fél mSv-et 86-ban a másik felet meg az azt következő években.

Ez annyi, amennyit fél év alatt a természetes háttérsugárzásból amúgy is megkapsz, és messze alatta van annak a szintnek amitől rákos lenne bárki. (A foglalkozási dóziskorlát 20 mSv évente(!), és ennyitől sem nő a rák gyakorisága)


Kérdező:

A PM-edre nem tudtam válaszolni, de a tanárod hülyeséget beszél. 86-ban egyszer már felrobbant, napokig égett, és akkor sem lett vége a környező országoknak. Azóta eltelt 30 év, a rövid felezési idejű izotópok már mind lebomlottak, tehát a most ott levő összes radioaktivitás jóval kevesebb, mint akkor volt. Ha most valaki újra felrobbantaná, az mitől lenne már súlyosabb, mint 30 éve volt? Persze, most is súlyos volna, de arról nincs szó, hogy "vége lenne" akár Magyarországnak akár a többi környező országnak.


Ajánlott olvasmány:

[link]

2017. máj. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

kedves 3.


Nem befolyásol ugyanis nem tudom, hogy ezek az adatok amikre hivatkozol feltétlenül a valós tényeket mutathatják-e, főleg, hogy akkoriban tudjuk milyen volt a politikai vezetés, amit lehetett eltitkoltak,jobb az embereknek a tudatlanság, miért mondanák el? hogy kitörjön a pánik? Japánban is betegednek meg emberek a 2. világháborús bombák következtében még sok évvel a robbanás után is,szerintem nem tudhatjuk, hogy az emberek szervezete miként viselkedik a megnövekedett sugárzásra és azt se tudjuk utólag, hogy pontosan mekkora is lehetett. De lehet neked van igazad, mindenkinek joga van azt hinni amit akar én csak elmondtam a véleményem.

2017. máj. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazából mindegy, hogy milyen volt a politikai vezetés. Ez a baleset ugyanis nem csak Magyarországot, hanem egész Európát érintette. Ha jól emlékszem, Svédországban észlelték először. Rengeteg mérési adat, tudományos alaposságú kutatás készült róla a legkülönfélébb országok és nemzetközi szervezetek által. Talán ez a legátfogóbb, de tucatjával találsz, ha kinyitod a google-t.

[link]


A probléma inkább az, hogy minden egyes komolyan vehető kutatásra jut 3 másik mindmeghalunk jönnekagyíkemberek mindenkihazudikakilátszólagértvalamihez típusú okoskodás. Ez utóbbiak ráadásul jóval rövidebbek, és könnyebben befogadhatóak. Ahhoz, hogy el tudd dötneni, melyik a helyes, tanulni kell. Ha tisztában vagy valemnnyire a téged körülvevő fizikai világ működésével, ha megérted (elég alap szinten) hogy az ionizáló sugárzás hogyan hat az emberi szervezetre, mi számít kis dózisnak és mi nagynak, vagy csak belegondolsz, hány ember hány évnyi munkája van összefoglalva a fent linkelt jelentésben, akkor magad is meg tudod ítélni, melyik írás komolyan vehető, és melyik a "népbutítás".

2017. jún. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-ös válaszoló. Minden elismerésem a türelmedhez.


Konkrét tények nem igazak, de mindenkirákoslettmeghaltak, forrás nélkül, aaaaaaz tuti igaz :)

2017. jún. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!