Fel vagyok fázva, mehetek így gyógyfürdőbe?
Nem. Arról nem beszélve, hogy miért fertőznél másokat is?
Majd ha beszedted a gyógyszert, amit felírtad és ki vagy kezelve.
"3-as ez nem gomba, hanem húgyúti fertőzés és nem terjed medencében, víz által, de nem mennék a helyedben kérdező, mert a vizes fürdőruhától még jobban felfázhatsz,"
A hidegnek semmi köze a felfázáshoz! A bakteriális húgyhólyaghurutot hívják köznyelven felfázásnak, vagyis elkapott a kérdező egy bakteriális fertőzést (ugyanúgy tőle is elkaphatják) és emiatt kialakult egy húgyúti gyulladása.
Tehát igen is fertőző. És a hideg csak az immunrendszert gyengíti, de magát a felfázást nem a hideg, vagy a vizes fürdőruha okozza!
"Olyan, mint a megfázás, azt sem lehet elkapni."
Akkor most felvilágosítanálak! Olyan sincs, hogy megfázás. A vírusos légúti fertőzést szokták köznyelven megfázásnak nevezni, de valójában nem a hideg, hanem vírus okozza. Ami ha felülfertőződik baktériummal, akkor már a szervezet nem tudja maga legyőzni, mint a vírust, hanem antibiotikumos kezelés kell.
És nyugi, neked sem a vizes fürdőruha okozta, hanem baktériumok a vizeletedben, maga a hideg víz, a vizes ruházat hozzájárult, hogy táguljanak az ereid, gyengüljön az immunrendszered, ami által sokkal fogékonyabbá váltál a kórokozók iránt!
De ha nekem nem hiszel, kérdezz meg róla egy orvost!
És én nem okoskodok, csak tisztában vagyok alapvető dolgokkal, amivel te nem!
De ha nekem nem hiszel, akkor linkelek neked pár hasznos sort:
"A felfázás jellemzően felszálló fertőzés, ami azt jelenti, hogy a kórokozó a húgycsövön keresztül jut be a szervezetbe. Az érintettek főként nők, ennek oka, hogy a női húgycső rövidebb, mint a férfi, így könnyebb a fertőződés. A megbetegedés az esetek többségében bakteriális eredetű.
A kórokozó fiatalabbaknál jellemzően közös fürdő, jakuzzi használata során jut be a szervezetbe. Emellett szexuális úton terjedő betegségek is kiváltanak felfázásos tüneteket. Ilyen lehet többek közt a chlamydia, mycoplazma, ureaplazma, trichomonas és a neisseria. Idősebb korban szintén nő a felfázás gyakorisága, jellemzően a menopauza után. Ennek oka, hogy a szövetek a női hormonok hiánya miatt elvesztik rugalmasságukat, jobban átjárhatóbbá válnak a baktériumok számára. A kórokozó a vér útján, a belekből, valamilyen gócból is eljuthat a húgyúti szervekig, azokban megtelepedhet. Utóbbi leggyakrabban a hólyagot érinti, ott okozhat gyulladást.
És akkor ezt pedig a számodra "a megfázást nem lehet elkapni" dologhoz:
"A náthát a legtöbb esetben különböző vírustörzsekhez tartozó vírusok okozzák, a leggyakoribb az orrnyálkahártya gyulladásáért felelős rhinovírus és az RSV (respiratórikus szincicális vírus).
A kórokozók leginkább cseppfertőzéssel, vagyis beszéd, tüsszentés vagy köhögés útján a levegőbe kerülve terjednek, de kézfogással, esetleg a beteg (nyállal, orrváladékkal fertőzött kézzel) által érintett tárgyak (kapaszkodó, számítógépes egér, billentyűzet stb.) közös használata révén is továbbadhatók. A valamilyen okból (stressz, áthűlés, vitaminhiány, más betegség stb.) legyengült immunrendszerű szervezetet könnyebben betegítik meg a vírusok, ezért a megfázás, a nátha jellemző időszaka a késő őszi, téli, tavasz eleji hónapok. Gyakran jelentkezik akkor, amikor az ember fáradt, kialvatlan. A betegség lezajlása nem jelent védettséget az azt okozó vírusokkal szemben: évente átlagosan 3-4 alkalommal is áteshet valaki a náthán, de ettől nem válik védetté. "
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!