A kórházakban az ott dolgozók hogyhogy nem kapnak fertőzéseket?
Elég sokat olvasni, hallani arról, hányan halnak meg Magyarországon kórházi fertőzések következtében. Az ember bekerül egy kis, apró problémával, és már nem jön ki onnan élve, mert elviszi egy hasmenéses vírus vagy egy vérmérgezés. Az előbbit, tehát ezeket a vírusokat hogyhogy nem kapják el orvosok, ápolók? Ők hogyhogy nem halnak meg, mikor nap mint nap találkozhatnak ezekkel a kórokozókkal? A szomszéd néni is ilyenben halt meg, elkapott egy vírust a kórházban és kiszáradt. De pl az egyik rokonom kórházi ápoló és sosem betegedett még meg ott.
Mik azok, amik ezeket a betegségeket terjesztik? Ottvannak a kilincseken, ágyakon? Vagy az étel szennyeződik?
Védőfelszerelés, fertőtlenítős kézmosó szappan és kézfertőtlenítő szer. Ezeket használják az eü. dolgozók, szóval elég nagy védelmet élveznek, de emellett is simán el tudják kapni a betegségeket.
A betegek azért fogékonyabbak a kórházi fertőzésekre, mert eleve le van gyengülve az immunrendszerük. Plusz a legyengült immunrendszer közel sem olyan ellenálló.
A betegségeket terjeszthetik:
- nem megfelelő higiénia
- az ápoló személyzet
- többi beteg
- nem megfelelő sebkezelés (mondjuk ez nem terjesztés)
- orvosi mulasztás
stb.
Igen, a kilincseken és az ágyakon is ott vannak, főleg ha a takarító nem takarít rendesen.
1. A betegnek alapból gyengébb az immunrendszere, könnyebben okoz nála fertőzést olyan kórokozó, amik másoknál semmi problémát nem okoznak.
2. Rendszeres kézfertőtlenítés sokat segít a megelőzésben.
3. Bizony elkaphatnak a dolgozók is ezt-azt. Egyik volt csoporttársam gyerekosztályon szedett már össze hányós-hasmenős cuccot is. De nem egy orvos halt már meg hepatitisben sem...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!