Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » SOS! Mikortól fertőző a...

SOS! Mikortól fertőző a kullancscsípés?

Figyelt kérdés
Találtam magamban egy kullancsot a lábszáramon,kb fél napig lehetett bennem. Kiszedtem, de nem tudom, megnyomtam-e,csak kihúztam gyorsan.:S A baj, hogy babát várok, kaptam valamikor kb. 10-15 éve oltást, de szerintem ma már nem sokat ér (sosem volt eddig bennem, most is a kertben szedhettem össze).Még nem volt megduzzadva a kullancs. Mennyi idő múlva fertőz a csípéstől számítva? Honnan tudom, ha baj van? :( Félek, mert most a terhesség alatt nem jönne jólegy fertőzés. :( Vagy mennyi rá az esély?
2010. ápr. 17. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:

6-8 óra után.azt mondják.

figyeld a helyét ha bepirosodik doki.

2010. ápr. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Akkor is gond lehet,ha nem pirosodik!Ha 10 nap múlva 38 fok fölötti lázad lesz,ne tágíts a dokitól,addig amíg ki nem vizsgál kullancscsípésre.Ez a láz 3-4 napig tart.Ezután a csípéstől számítva kb 4 hétre alakul ki az agyvelő gyulladás ami, tartós, 40 fokos lázzal jár!

Ez saját tapasztalat.Ha gondod van ne hagyd magad lerázni!!!!Minden dokinak mond el,hogy kullancs csípett meg,és ne nyugodj bele,ha azt mondják nem gond,mert nem piros!!

Jaj,remélem nem lesz gond,vigyázz magatokra!!

2010. ápr. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!