Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Muszáj végig szednem az...

Muszáj végig szednem az antibiotikumot?

Figyelt kérdés
Csütörtökön megharapott a saját, oltott kutyám. Két ujjam végén van három seb, ebből az egyik mélyebb. Voltam sebészeten, lekezelték, bekötötték. Másnap vissza kellett mennem és felírtak Augmentint (egy másik doki). Ma újra visszamentem és egy harmadik doki azt mondta hogy az antibiotikumtól csak a hasam fog fájni nem segít. Megkérdeztem hogy akkor abbahagyjam a szedését erre annyit válaszolt hogy hát azt mondják hogy ajánlott végigszedni de hát ő nem tudja... Most akkor abbahagyhatom vagy nem? Nem akarom feleslegesen terhelni a szervezetem egy ilyen erős gyógyszerrel...

2016. jan. 25. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Antibiotikumoknál alapszabály az, hogy végig kell szedni a felülfertőződés miatt. Szedj hozzá probiotikumot, egyél élőflórás joghurtot, de az antibiotikumot szedd végig.
2016. jan. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az antibiotikumot végig kell szedni. Szedj mellé probiotikumot, most van az az új is, amit a gyógyszerrel egyszerre is bevehetsz. Akkor nem terheli meg a szervezeted annyira. De ha elkezdted, be kell szedni.


Az az orvos meg nyugodtan adja vissza a diplomáját bakker, ez a teszetoszaság még valakinek az életébe kerül egyszer.

2016. jan. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Antibiotikumot mindig végig kell szedni.
2016. jan. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem el, hogy ez az eset így történt meg, ahogy elmesélted. Az orvosok nem szokták ilyen lekezelő módon felülbírálni egy másik orvos utasításait. Max te vagy a haverjaid tanácsolták, hogy ne szedjed...

De én is azt mondom: az antibiotikumot végig kell szedni.

2016. jan. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, végig fogom szedni.
2016. jan. 25. 22:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!