Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Igaz, hogy a bélférgességbe...

Igaz, hogy a bélférgességbe bele lehet halni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, olyat hallottam, hogy a bélférgességbe bele lehet halni. Ez igaz? Interneten olvastam és olyat mondtak, hogy kirágja az illető bélfalát és onnan kimászva mennek felfele a testben és képesek agyhártyagyulladást okozni? Ez tényleg így, vagy csak kitalálció? Képes nagy károkat okozni a bélféreg (a közönséges fehér színű)? Előre köszi!

2016. jan. 9. 18:09
 1/4 gnoomage ***** válasza:
Nem hiszem hogy olyan gyakori lenne az, hogy egy bélféreg felküzdi magát az agyba... de ha nem viszel be elég táplálékot, csak annyit ami pont elég a túléléshez(pl anorexiás vagy), akkor elehetik előled a táplálékot a beleidben és éhen halhatsz.
2016. jan. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Van ilyen, de csak ritkán, nagyon kóros esetekben (mint pl., amit az első válaszoló mondott)
2016. jan. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a férgek 99%-a nem okoz neked halált. Kellemetlenséget, fájdalmat igen, de halált nem, mert ha te meghalsz akkor ők is meghalnak. Sőt bizonyos kutatások szerint még bizonyos betegségek ellen védenek is a saját maguk érdekében. Autoimmun betegségek stb ellen még hasznosak is. :-)

Tehát a legtöbb féreg még csak "nagy károkat" sem okoz. Legalábbis akkora kárt nem hogy belehalj.

2016. jan. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az a fajta amit te írtál nem okoz halálos betegséget.

[link]

2016. jan. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!