Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Biztos hogy elég ennyit...

Biztos hogy elég ennyit csinálni ha ilyen tortenik kullancscsípés esetén?

Figyelt kérdés
Két napja észrevettem a térdhajlatomnál hogy van egy piros folt körülötte egy piros karikával. Eleinte viszketett de utana ez megszűnt. Tegnap voltam ügyeleten ott az orvos azt mondta 90% hogy kullancscsípés. Adott egy antibiotikumot amit el kell szednem.(5nap) Ma elmentem a háziorvosomhoz ő azt mondta ártalmatlan csípés. Szedjem el a kapott gyógyszert es kenjem be tetránnal és semmi bajom nem lesz. A kullancsot nem láttam,szóval gondolom magatol esett ki. Picit be van dagadva még de már nem viszket néha bizsereg furcsán. Elég ennyit csinálni ilyenkor? Nem kell elmenni vérvételre vagy valami gyógyszert még utána szedni? Válaszokat előre köszönöm. 18/f
2015. jún. 15. 09:14
 1/3 anonim ***** válasza:

A leírás alapján ez Lyme-kórra utaló folt lehet. Azt nem nevezném ártalmatlannak, tekintve hogy le lehet bénulni tőle.

Amikor nekem volt ilyen, bőrgyógyászhoz mentem, ő elküldött vérvételre, ahol beigazolódott, hogy tényleg erről van szó. Utána célzottan kaptam gyógyszert rá.

Ezért mindenképpen azt javaslom, hogy ha hasonló foltod van neked is (Google egy csomó képet ad ki rá), akkor menj el a bőrgyógyászatra. Beutaló nem kell. Lehet, hogy tényleg nincs gond, de inkább kétszer vizsgáljanak feleslegesen, mint egyszer ne, amikor kellett volna.

2015. jún. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az elsőnek teljesen igaza van! A leírás alapján én is Lyme-ra gondoltam!
2015. jún. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne higyj az orvosaidnak! Ha piros karika volt a csípés körül, ami növekedett,majd egy idő után eltűnt, az LYME-FOLT! 5 napos antibiotikum kúra nem öli meg a Borreliát, tehát menj el vérvételre!
2015. jún. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!