Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan kell a védőoltást...

Hogyan kell a védőoltást tárolni és szállítani a gyógyszertáról hazáig?

Figyelt kérdés
Ma kiváltottam egy védőoltást. 30 fok van. A gyógyszertárban nem tájékoztattak úgymond semmiről. Van-e nálam hűtőtáska? És hogy ha rögtön hazamegyek a vakcinával, azonnal tegyem hűtőbe, stb. Amikor elolvastam a tájékoztatót a munkahelyemen, ahol 25 fok van az irodában, olvasom, hogy 2-8 C fok között kell szállítani és tárolni. Innentől kezdve semmi értelmét nem látom, hogy beadassam. Ha már nem is használ, de kérdés, hogy árthat-e? Visszavigyem?

2015. jún. 1. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Mennyi időt volt szobahőn? És kocsiban (vagy egyéb melegebb helyen?)


Mert pár óra szobahő még belefér, ha utána hűtőbe tetted, de ha 1 hétig állt a polcon a 25 fokban, akkor valóban felejtős.

2015. jún. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tegnap délben váltottam ki, akkor éppen 30 fok volt, a táskámba tettem, bringával járok. A munkahelyemen az asztalomon volt, amikor kb. három órakor mondta az egyik kollegám, hogy hűtőbe kéne tenni. Addig még nem olvastam el a tájékoztatót, de úgy gondolom a gyógyszerésznek kellett volna tájékoztatni, sőt ki sem adni ilyen melegben! A kollegám gyógyszerész ismerőse beletette valami hűtőcuccba, amíg hazaért vele. Közben olvastam, hogy fontos a hűtőlánc megtartása, mert inaktiválódik a hatóanyag és nem ér semmit. Az még hagyján, de ha ártalmas? ugyanis a védőoltás önmagában is egy rizikófaktor.
2015. jún. 2. 06:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon nem mindegy, milyen védőoltásról van szó. A legtöbb védőoltásnak néhány óra szobahőn nem árt, nyugodtan beadatható. Van viszont néhány védőoltás, aminél nagyon szigorúan kell venni a hűtőláncot.
2015. jún. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Encepur adults
2015. jún. 2. 21:53
 5/5 anonim ***** válasza:

A következő helyen tudnak pontos felvilágosítást adni:

Immunbiológiai Készítmények Minőségellenőrzése, +36 1 476-1100

2015. jún. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!