Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hány nap míg elmúlik teljesen...

Hány nap míg elmúlik teljesen egy herpesz? (krémmel)

Figyelt kérdés
És valaki szerint az normális lenne, ha emiatt nem mennék suliba? Az orvos emiatt kiíratna? Mert egy nagyon nagy herpesz nőtt az orromra, és nagyon csúnya.
2010. febr. 19. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Szegénykém..tudom milyen,nekem is szokott,de 1 hét szinte mindig kellett,hogy elmúljon:((( Most van először?
2010. febr. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem 3 nap ha szerencsém van. Lehet kapni éjjeli herpesz tapaszt, az nagyon hatásos. Próbáld ki!
2010. febr. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és ez a tapasz mennyibe kerül?
2010. febr. 19. 13:11
 4/7 anonim ***** válasza:

szia!én nagyon tapasztalt herpeszes vagyok (sajna...). majdnem 2-3 havonta van. főleg mikor kicsit megfázok és legyengül az immunrendszerem, na akkor mindig kijön rajtam.

Már elég sok mindent kipróbáltam. Szóval vannak ezek a herpeszkrémek, amik kicsik, drágák, és kb semmit nem érnek (nekem legalábbis!) Azokat nem ajánlom.

Nemrég vettem Compeed herpesztapaszt, na ez még drágább, de ez nekem nagyon hatásos volt. Mikor érzem, hogy ki fog jönni a herpesz, akkor rárakok egyet, így nem vakarom, és nem fog továbbfertőződni. Mikor már kihólyagosodott, akkor kiszúrkálom a hólyagokat ( még mielőtt valaki leoltana, hogy nem kellene ezt

2010. febr. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

jaj bocsi, na folytatom :)

igen tudom, hogy nem ez a legjobb megoldás, de sokkal hamarabb eltűnik és nem is viszket már ha kiszúrkálom őket. Cukorbeteg vagyok, szóval van steril tű itthon amivel kiszúrom)

Aztán mikor már kiszúrtam őket, bekenem valami sebre való krémmel (betadine, sudocrem...).

Na én így szoktam kezelni :)

De ha nem is szúrkálod ki a herpesztapaszt mindenképp ajánlom, mert tényleg jó, és nem is látszik alatta a herpesz. Viszont az vele a gond, hogy csak egy méret van belőle, és írtad hogy elég nagy herpeszed van :S . Szóval lehet kicsi lesz rá.

Fúú de egyszer nekem is nőtt az orromra, pont az orrnyergem felé, és az tényleg hatalmas volt. Ki sem mertem menni az utcára. De ha jól emlékszem pont szünet volt, szóval a sulival nem volt gond. Akkor voltunk bőrgyógyászaton, arra írtak fel valami átlátszó ecsetelőt ami kiszárítja a herpeszt, meg kaptam Herpesin tablettát is. (antibiotikumot)


Bocsi, a regényért, de remélem segítettem.

2010. febr. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Hát kb egy hét, viszont csak az első 5 napban fertőző. Ha ajánlhatok vmit, akkor ha érzed h viszket az orrod vagy a szád (herpesz megjelenése előtti viszketés, felismerhető), akkor rögtön kenj rá egy jó nagy adag fogkrémet és nem fog kijönni.
2010. febr. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Krémmel: egy hét.

Citromfű tea ecsetelésével: 3 nap (ebből 1,5 nap leesés).

2010. febr. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!