Igaz amiket mondanak, vagy tévhit? (H1N1 elleni védőoltás. )
Valakitől hallottam, hogy tele van higannyal és fehérjével az anyag... Itt egy másik kérdésnél irta valaki, hogy 15 év múlva leukémiát okozhat...
Én a suliban kértem, hogy szüleim "lelkileg megnyugodhassanak". De ugye nem lesz bajom x idő múlva...?!
Igaza van az elsőnek, biztosat senki nem mondhat.
Egyébként tojásfehérje van benne, az igaz, de az egy egyszerű természetes anyag, aki nem allergiás rá, nem okozhat gondot. Bár a legújabb álláspont szerint olyan csekély mennyiség van benne, hogy még az allergiásokra sincsen hatással.
Fehérjéből áll minden vírus külső burka, így az oltásban levő elölt vírusé is... A tojásfehérje az más, az csak egy elnevezés.
Az oltás NEM okozhat 15 év múlva leukémiát, ezt én bátran ki merem jelenteni, ez nem olyan, hogy "majd eldől", nem így működik, ezt gyógyszermérnökként mondom. Egyszeri alkalommal használt szernek NEM lehetnek 15 év múlva szövődményei pláne nem, ha az egy olyan egyszerű összetételű cucc, mint ez a védőoltás. Aki mást terjed az hazug ember és gonosz, nem is tudom, hogy tud a tükörbe nézni.
A vírus pontmutáció révén folyamatosan mutálódhat, becslések szerint emiatt az oltás hatékonysága havonta 1-2%ot eshet.
Az oltásban levő elölt vírus egy idén Californiában befogott H1N1 vírusból lett kitenyésztve.
Jesszum pepi, milyen káosz van az emberekben... :\
Itt pedig levezetem a higany témát hivatalos dokumentációból számolva:
Itt van a METILhiganyhoz kapcsolódó EPA doksi:
Rögtön szögezzük le, hogy ez napi szintű terhelésre vonatkozik, tehát főleg napi szinten metilhigannyal dolgozó emberek számára fontos, de azért vizsgáljuk meg.
Ami kiderül ebből:
A metilhigannyal szervezetbe vitt higany NAPI max dózisa 1995 óta 0,1 mikrogramm/kg, előtte 0,3 volt.
Ez viszont csak metilhiganyra ennyi, azonos higanytartalmú etilhigany és metilhigany közül az előbbi 5-7, az utóbbi 45 nap alatt feleződik a szervezetben, tehát mivel ez a statisztika is időarányos így a felezési idő alapján az etilhigany napi dózisa a legpesszimistább számolással is 0,7mikrogramm/testsúlykilogramm/nap (erre kutatási bizonyíték lentebb külön).
Megjegyzés: nem véletlen az, hogy a metilhiganyról rengeteg mérgezési tanulmány készül az etilhiganyról pedig nem. Ugyanis a metilhigany veszélyes, az etilhigany a gyors kiürülés miatt nem az, ha az lenne akkor arról készítenének felméréseket majomkísérletekkel és nem a metilhigannyal. NEm ritka, hogy ilyen apró különbség ekkora különbséget generál toxicitásban, lásd például metilalkohol-etilalkohol.
De haladjunk tovább a gondolatmenetben. Nézzük meg, hogy 50 mikrogramm thiomersalban mennyi higany van. A thimoersal összegképlete:
C9H9HgNaO2S
Tehát moláris tömege:
108+9+200+23+32+32=404 g/mol
Higany: 200 g/mol
Tehát kis túlzással a fele higany, ami tömegét tekintve 25 mikrogramm higanytartalmú etilhigannyá bomló higanyvegyületet jelent.
Tehát az egymással szemben álló adataink:
0,7 mikrogramm/kg/nap
25 mikrogramm/oltás
Ezek alapján tehát egy 5 kilós csecsemő 8 naponta kaphatná meg a h1n1 oltást egész életén át és azzal se lenne kitéve a higanymérgezés veszélyeinek.
Egy 36 kilós ember már naponta oltathatná magát H1N1 ellen.
Hangsúlyoznám továbbá, hogy:
- a számítás során a veszélyes, mérgező metilhigany adatait vonatkoztattuk a sokkal kevésbé veszélyes etilhiganyra. Megpróbáltam súlyozni, ha ezt nem tettem volna meg és a metilhigannyal számolok (ami teljesen hülyeség lett volna, lásd lentebb), akkor is az jött volna ki, hogy egy 5 kilós csecsemőt háromnegyed évente bátran lehetne oltani.
- A dokumentációban megtalálható a WHO által meghatározott határérték 1.2.2-es pont alatt. Míg az EPA határérték azoknak szól, akik tartósan érintkeznek az anyaggal, addig a WHO határérték általánosságban fogalmaz, 3-7 mikrogramm/testsúlykilogramm higanyt ír metilhigany esetén, ami etilhigany esetén továbbra is a 7szeres szorzót használva 21-49 mikrogramm/testsúlykilogramm, tehát egy két kilós ember esetében már a határérték alatt van a 25 mikrogramm higanyt tartalmazó oltás.
- ne feledjük el, hogy 3 éves kor alatt fél adaggal oltanak!
- ne feledjük el, hogy ezeket a határérétékeket úgy lövik be, hogy a biztosan veszélyes dózis 1-10%át jelentik, tehát minimum 10-szer, maximum 100szor ennyi mennyiség lenne szinte biztosan mérgező bármelyik emberi szervezet számára.
- ne feledjük el, hogy 1995-ig ez a határérték háromszor ekkora volt. A változtatás okai a dokumentációban megtalálhatóak.
- ne feledjük el, hogy a metilhiganyt táplálkozás útján is bejuttatjuk a szervezetünkbe, a legtöbb halfélében megtalálható, egy tonhalkonzervben szélsőséges esetben akár annyi lehet metilhiganyból, mint az oltásban etilhiganyból.
---------------------------------------------
Thiomersal kontra metilhigany témában egy tanulmány kivonata:
A lényege:
a higany idegkárosító hatását úgy fejti ki, hogy terheli az idegeket, megbolygatja az idegek/agy vérellátását és hosszú távon, sok ideig tartó folyamatos higanymérgezés útján károsít csak, ezért is /nap-ban mérik a káros dózist, mert csak ez számít. Ha valakit egyszerre megmérgeznek egy rakás higannyal annak semmi baja nem lesz hirtelen, elkezd folyamatosan feleződni a higany a szervezetében és ha túl sokáig tart, amíg feleződéssel kiürül akkor a folyamatos terhelés kárt okoz.
A washingtoni egyetemen végeztek egy kísérletet, melyben azt vizsgálták, hogy a thiomersal szervezetterhelő hatása mennyiben hasonlítható a metilhiganyéhoz.
Ennek a majmokon végzett tesztelésnek a kivonatolt eredményét linkeltem, melynek lényege röviden, tömören az, hogy össze se hasonlítható a kettő egymással, nem lehet a thioemrsal veszélyességét egy kalap alá venni a metilhiganyéval.
Konkrétan a kiürülés sebességére, amire a metilhiganyos határérték vonatkozik azt állapították meg, hogy a legpesszimistább esetben is 3szor olyan gyors, de akár 10szer olyan gyors is lehet thiomersal esetében, mint metilhiganyéban.
De a kutatás lényege nem ez, hanem az, hogy azonos mennyiségű higanyt tartalmazó thiomersal és metilhigany toxikus hatása a kiürülési sebességtől függetlenül is ég és föld, továbbá a metilhigany - ahogy a metilalkohol is - bennragad a szervezetünkben és ezért veszélyes, mert kizárólag a higany felezési idejével ürül, viszont az etilhigany képes távozni a szervezetünkben az anyagcserénk során.
18:34 - lehet, hogy megdöbbentően fog hatni, de mi itt most nem ugyan azt az oltást kapjuk, mint 1974-ben az amerikaiak.... :D
Továbbá:
- a mellékhatások akkor azonnal jelentkeztek, nem 15 évvel később.
- a jelentkező szindróma nem életre szólt, kigyógyultak belőle az emberek (100 millió beoltottból az a néhány száz akinél jelentkezett).
- néhányan belehaltak de arányait tekintve Magyarországon már többen haltak meg H1N1ben, mint akkor ott a szindrómától.
- Magyarországon több, mint 10 éve oltanak ezzel az összetételű oltással, 16 millió embert beoltottak, az amerikaihoz hasonló eset egy se fordult elő, magyar oltástól soha senki nem halt még meg, ugyanakkor egyetlen beoltott se halt meg influenzában, pedig statisztikailag évente 20nak meg kellett volna.
Ez az egész ijesztgetés szánalmas, ennyi erővel soha többé senki ne üljön hajóra, mert egyszer egy hajó elsüllyedt, körülbelül ezen a szinten jár ez a 74-es oltásbotránnyal ijesztgetés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!