Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ma hallottam a hírekben, hogy...

Ma hallottam a hírekben, hogy a H1N1 nemcsak tüdőgyulladást okozhat, hanem nagy valószínűséggel agyhártyagyulladást is. Még mindig nem tudom, mi a helyes. Oltassunk avagy nem?

Figyelt kérdés
Tudom már mindenkinek tele van vele a hócipője,de mégis.Senki sem tudja biztosan mi a helyes.Mikor lesz ennek már vajon vége?Meddig kell még az új tipusú influenza miatt aggódnunk?
2009. nov. 15. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
én beoltatom magam ,mert ártani nem árt
2009. nov. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Oltás:

- oltási betegséget kapsz tőle, ami 2-3 napig tart, enyhe fájdalmat jelent az oltás helyén, ritka esetben enyhe hőemelkedést, nagyon ritkán enyhe megfázásszerű tüneteket is eredményezhet.

- körülbelül 80%kal csökkented a h1n1 elkapásának esélyét.

- a körülötted élőket is óvod a betegségtől, ha a közvetlen környezetedben laknak immunbetegek, krónikus betegek, csecsemők, akkor ez fokozott figyelmet érdemel.


A h1n1 elkapásának esélye jelenleg alacsony hisz kevés helyen terjed az országban, de mint minden pandémiás influenzánál a fő probléma az, hogy természetes védettségünk nincs ellene, ezért ha járvány lesz akár az emberek fele is elkaphatja.


h1n1 mit is okoz:

5-15 napos betegséget, melynek tünetei:

- magas, sokszor extrém magas láz, amit csillapítani kell

- nagyon erős torokfájás

- az esetek felében súlyos hasmenés, hányás

- a szövődmény esélye nem túl magas, általában tüdőgyulladás. Életet károsító, esetleg halálos szövődmény 1000-10000 esetből egyszer adódik, viszont míg a hagyományos influenza csak nagyon beteg embereknél jár halálos kimenetellel a h1n1 halottainak 30%a egészséges, életerős ember volt.


Anyagi vonzata az oltásnak 2ezer forint, az influenzának, ha súlyos, akkor akár 2 hetes táppénz és a tüneti kezeléshez szükséges gyógyszerek attól függően, hogy mit szedsz 2-10ezer forintba kerülhetnek.

2009. nov. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Az előző válaszoló minden hasznosat elmondott, én annyit tennék hozzá, hogy az agyhártyagyulladás elég ritka szövődménye a H1N1-nek. Az USÁ-ban 40millió fertőzésben mindössze hatszor jelentkezett.
2009. nov. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kullancs is terjesztheti. Be vagy oltva agyhártyagyulladás ellen? Gondolom nem, holott az jóval veszélyesebb, mint egy influenza.
2009. nov. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

15:39 - az már a tűéles logika: ha valaki nincs beoltatva kullancs ellen akkor minek oltatja be magát influenza ellen. Gratulálok!

Ha valakinek a kocsijában nincs légzsák akkor minek köti be a biztonsági övét?

2009. nov. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"15:39 - az már a tűéles logika: ha valaki nincs beoltatva kullancs ellen akkor minek oltatja be magát influenza ellen. Gratulálok!

Ha valakinek a kocsijában nincs légzsák akkor minek köti be a biztonsági övét?"


Nem, ez csak egy példa volt, hogy most elkezdtek parázni az emeberek, holott a kullancstól már réges-régen össze lehetett volna szedni.

2009. nov. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!