Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Most ez nátha vagy influenza?

Most ez nátha vagy influenza?

Figyelt kérdés
Tegnap óta kapar a torkom, ma reggelre már be is rekedtem, de különösképpen nem fáj. Az orrom folyik, percenként fújom. Lázas nem vagyok, csak hőemelkedés. Volt már ilyen két éve is, nyáron, akkor pár nap alatt elmúlt. Szerintem ez csak nátha, de nem tudom, elmenjek-e vele orvoshoz...
2009. nov. 10. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok......remélem csak nátha,mert kicsik a gyerekek.
2009. nov. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az orrfolyás jellemzően nem influenzás tünet, az egyik legbiztosabb megkülönböztető jel az influenza és a nátha között.

Ezen kívül az influenza első és legjellemzőbb tünete a nagyon magas láz, ezzel lassítja a szervezet a vírus szaporodási sebességét, ez még a torokfájás és minden egyéb előtt jelentkezni szokott minimum 38,5 feletti értéket mutat a hőmérő.

2009. nov. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nátha, mert nincs lázad és nem fájnak az izületeid. Felesleges orvoshoz menni, kezeld otthon a problémát.
2009. nov. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. :) Én is remélem, és így úgy néz ki, nátha, szóval kicsit megnyugodtam. :D
2009. nov. 10. 18:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!