Ha nagynéném rákos volt évekkel ezelőtt, lehetséges, hogy bennem is meglegyen a hajlam a betegségre?
Figyelt kérdés
Elnézést, ha rossz kategóriába raktam.2013. aug. 16. 19:54
1/9 acelsziv válasza:
Nem. A rák nem genetika, vagy fertőzés, hanem életmód és táplálkozás szülte probléma. PL. Japán nőknél a mellrák 60 % -kal kisebb esélyű, mint az USA -beli nőknél. Viszont ha a japán nők átköltöznek Japánból az USA -ba, akkor ott ugyanakkorára nő a mellrák esélye az életmód és a táplálkozás miatt, mint az amerikai nőknél.
3/9 acelsziv válasza:
Egyáltalán nem függ, csak manapság divat, hogy aminek nem ismerik az okát, azt ráfogják a genetikára. De ott a lényeg, hogy rokonság = közösség = hasonló életmód.
4/9 anonim válasza:
/Vastüdő Minek okoskodsz?/
Léteznek rákosodásra hajlamosító gének.
Ha vannak neked is, még nem 100%-hogy megbetegedsz, de nagyobb az esély, főleg, ha a környezeti hatások is rátesznek (pl alkohol, nikotin).
5/9 acelsziv válasza:
Mások nevének kifigurázása téged minősít. Én legalább a nicknevemet vállalom, te még ahhoz is gyáva vagy. És nem. Nincsenek hajlam -gének. Mint írtam, kizárólag életmód kérdése. Mutatja ezt az is, hogy a rák a modern kor betegsége. Régi időkben egyáltalán nem ismerték.
6/9 anonim válasza:
Akkor hogy lehet, hogy sok családban előfordul több nőnél? Más életmód mellett.
7/9 anonim válasza:
Régen, például a középkorban korábban haltak az emberek, kevesen élték meg azt a kort, amikor kijött rajtuk a rák. A mi életmódunk és a szennyezett környezet miatt a rák korábban alakul ki. Nem visz el a pestis vagy a himlő, elvisz a rák.
8/9 acelsziv válasza:
6: az életmód kultúránként csak kis mértékben eltérő. Keleti népeknél kisebb a rák előfordulása. Igazából azóta növekszik az arány, amióta a nyugati szemét begyűrűzött a mekik, műkaják, tartósítószetek, szinezékek, aromák, adalékok formájában. Ismeretes egy nép a Hundzák, akiket a 20. század első felében fedeztek fel teljesen elzárva a világtól. Két érdekes dolgot figyeltek meg. 1: az átlag életkor 120 év körül mozgott. a 100 éves papó még lazán lovagolt. 2: egyáltalán nem fordultak elő daganatos, érrendszeri és egyéb "civilizációs" betegségek. Megépült az első műút, bevitték a "civilizációt" az összes szeméttel együtt és egy generáció után már éppúgy voltak rákos esetek, mint bárhol máshol.
9/9 anonim válasza:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!