Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megeszitek-e ezt a paprikát?...

Megeszitek-e ezt a paprikát? (Bővebben alul. )

Figyelt kérdés

1 éves kislányomnak napok óta folyik az orra, köhög, hasmenés, láza volt tegnap is. Az elmúlt 4-5 napon csak anyatejet evett, pár korty vizet fogadott még el. Mi a férjemmel is náthásak vagyunk, köhögünk. Anyósom beállított egy tál paprikával, hogy ez az utolsó a kertből, és a gyereknek adta játszani, játszott vele.

Forró vízzel lemosva ehetjük és a gyereknek adhatjuk? Vagy dobjam el?

(Bocs a kérdésért, ha bután hangzik, de most nem tudom, hogy én lennék-e túl higiéniás.)


2009. okt. 14. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért dobnád el?!Természetesen egyétek csak nyugodtan mindhárman!Nekünk 2 gyermekünk van(3. úton)ha tudnád miket ettek meg eddig.....Ne tartsd magatokat sterilen!!!Az immunrendszer úgy erősödik ha kap bacikat!!!!
2009. okt. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Isten ments, hogy eldobd. Ha aggódsz az esetlegesen rákerült baciktól, gyakorlatilag mindent fertőtlenítened kellene a lakásban, ami lehetetlen. Ha mindenképp meg akarod magad nyugtatni, alapos lemosás után (ami után akár így is megehetnétek) készíts belőle dinsztelt paprikát és egy kis tojással egyétek meg vacsira. Bár így a sok C-vitamin elvész, de, hogy finom, az biztos. Szerintem, amennyit nyersen meg tudtok enni szendvicsben, egyétek, igazi kerti paprikát sokára ehettek legközelebb! A betegség után is nagyon jól jön a vitamin.
2009. okt. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ha nem lennénk tök betegek mindhárman... De jelenleg gyógyszereket szedünk. Kislányom kötőhártyagyulladásánál is vigyázni kell, hogy kívülről befelé törölni a szemet, a visszafertőződés esélye miatt. Majdnem minden reggel lecserélem a náthától sárga foltos ágyneműt, ugyanezért. Az arctörlésre használt pelust is emiatt cserélem, ha már "nagyon gáz". Ezeket 60-nál nagyobb hőfokon javasolt kimosni, a visszafertőződés esélye miatt, úgy tudom.

Nem szoktam sterilizálni már 6 hós kora óta semmit, játékokat sem futok azonnal lemosni, ha kicsit váladékos lesz, de ha többször észreveszem, néhányat lemosok. Olyan náthás, hogy biztos váladék is szárad rajta, ez elkerülhetetlen. Ami persze lemosható, de itt nem lehet visszafertőződés?

2009. okt. 14. 11:35
 4/6 A kérdező kommentje:
Kislányom 13 hónapos lesz.
2009. okt. 14. 11:37
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor adjam még vissza neki játszani? mert amúgy jó játék pont az ő korában.
2009. okt. 14. 11:41
 6/6 A kérdező kommentje:
Mármint addig visszaadni játszani, amíg nem esszük meg.
2009. okt. 14. 11:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!