Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Foltszerű, csípés méretű...

Foltszerű, csípés méretű kiütések a bőrön?

Figyelt kérdés
Öcsém hasán és mellkasán 10-15 csípés jelent meg, de ilyet még nem láttam. Nem kerek, hanem foltszerű, szabálytalan, és nem dombszerűen dagadt fel, hanem laposan- a folt teljes felülete 1-2 mmt feldagadt, és nagyon viszket. Maga a csípés is, és körben a bőr is enyhén kipirosodott. Nem allergiás semmire, nem tudom mitől jöttek, és hogy enyhíthetnénk a viszketésen.
2009. okt. 2. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Holnap nem ártana elmenni az ügyeletre, mert az orvosnak több esélye van, hogy felismerje ránézésből, hogy allergia-e (bármikor kialakulhat), csípés-e (volt valahol, ahol ti nem? Reggel az ágy után jöttek ki vagy napközben, egyszerre vagy fokozatosan?)vagy gyerekbetegség. (láz, egyéb tünetek?)Viszketéscsillapításra ha nincs otthon gyógyszer (Fenistil), akkor higított ecettel vagy oldott szódabikarbónával lehet próbálkozni. Allergiára, csípésre is, ha van otthon vagy a szomszédnak Kálcium pezsgőtabletta.
2009. okt. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
sztem ez csalánkiütés lesz. de nem a csalántól. ezegy allergia, vmire allergiás.
2009. okt. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, egyből raktam neki ecetes borogatást, az rögtön enyhítette a viszketést, és másnapra elmúlt.
2009. okt. 3. 19:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!