Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Gennyes, gyulladt sebem...

Gennyes, gyulladt sebem gyógyulását hogyan tudnám elősegíteni?

Figyelt kérdés

Már úgy nézett ki begyógyul a seb, antibiotikumot szedtem 2 hétig és kamilláztam, úgy nézett ki javul a helyzet, de most megint elkezdett váladékozni és fájdogálni. Nagyon félek, hogy megint antibiotikumot kell szednem (szoptatok ugyanis).

Belsőleg mivel tudnék magamon segíteni?

Homeopátia?


2009. szept. 5. 17:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld BETADIN-es folyadékkal kezelni!

Ettől a legmakacsabb (gyulladt, gennyező) sebek is 2-3 nap alatt gyönyörűen begyógyulnak.


Gyógyszertárban szabadon vásárolható!

2009. szept. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Először is nagyon fontos, hogy hol van a seb. A kamillázásnak nincs fertőtlenítő hatása, betadine-nal kell minden nap kezelni(persze tényleg sokat számít, hogy hol van a seb).
2009. szept. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is a Betadine-t ajánlom! Az mindenre jó!
2009. szept. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
a körömvirágkrém pedig gyulladáscsökkentő és elősegíti a hámréteg gyógyulását, ezáltal a bőr gyógyulását.
2009. szept. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszertári ajánlat sebekre, fekélyekre :


[link]

2009. szept. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Sajnos a gátsebem nem gyógyul ,(elég nagy lett) 1 hónapja szültem. A sebész a kamillás ülőfürdőre esküszik. Egyebekben (pl. bioptron lámpa) nem hisz.

Kipróbálom a Betadine-t.

Köszönöm a tanácsokat!

2009. szept. 5. 20:15
 7/13 A kérdező kommentje:

Második válaszolótól kérdem: Egyébként miért fontos annyira hol van a seb? Lehet a gátsebemre nem is jó a Betadine?

A sebészt hiába kérdem, azt mondja a természet és az idő majd megoldja.

2009. szept. 5. 20:18
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A második válaszoló vagyok. Azért fontos, hogy hol van a seb, mert például a gátsebet folyamatosan fertőzheti a közelében lévő testnyílások flórája, ezért különösen makacsul gyógyul, meg azt hittem, hogy a szoptatás miatt az emlőbimbón van a seb, ott meg a betadine nem túl jó, ha esetleg beszivárog a tejcsatornákba és szopásnál a kicsi abból is kap. Bár gennyedző melbimbóval egyébként is tilos szoptatni, úgyhogy az utóbbi dolgot vedd le nem írtnak :)
2009. szept. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a gátsebre tökéletes a betadine!
2009. szept. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A btegegtájékoztatón az van, hogy szoptatás alatt nem használható a Betadine. Teljesen elkeseredtem. Akkor tényleg nem használhatom? Pedig már úgy megörültem neki.
2009. szept. 6. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!