Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Menstruációs görcsökre algofle...

Menstruációs görcsökre algoflex M-t szoktam bevenni. Már nagyon fáj a gyomrom tőle, de ha nem veszem be akkor a hasfájás nem múlik el és nagyon szenvedek. Mit ajánlanátok gyomorfájásra? Esetleg van valami tea?

Figyelt kérdés
2009. aug. 31. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajnos a non-szteroid fájdalomcsillapítók nagyon marják a gyomrot. Én nem is vehetek be semmi ilyet, mert gyomorfekélyre hajlamos vagyok. Lehet kapni különböző szereket gyomorfájásra, pl. dr.Stomi pezsgőtabletta, stb. a patikában biztosan segítenek. De tudnod kell, hogy hosszú távon nem megoldás, sajnos.

A menstruációs görcsökre esetleg kipróbálhatnád a barátcserje tablettát, állítólag csökkenti a tüneteket. Vagy meleg borogatás, magne b6, ilyesmik, talán valamelyik használna.

2009. aug. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!:)
2009. aug. 31. 20:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyon hasfájós vagyok én is lányos napokon. Nem egyszer estem össze, és vittek félájultan az ügyeletre. Egyszerűen hajlamos vagyok rá. Próbáld ki a melegvizes palackot, vagy a melegíthető zselétasakot. Tök jó. Meg a meleg tea is. És ráadásul van menstruációs görcsöket oldó tea, herbáriában lehet kapni, sajnos a neve nem jut eszembe... Algoflex M pedig egyáltalán nem hasznos.. Én az ilyen erős görcsökre CATAFLAMOT (!!!) kapok, de már nem vagyok hajlandó havonta mérgezni vele magam. Ha érzem, hogy fáj, és lehetőségem van rá, akkor melegvizes palack, tea... Ha nem használ, akkor Nurofen Forte. Majdnem olyan jó, mintha Cataflamot vennél be.
2009. aug. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha lehetőségem van rá, akkor én is inkább gyógyszer nélkül próbálom/próbálnám kibírni. Melegvizes fürdő ilyesmi, de semmi sem használ. Suliban nem tudom megoldani gyógyszer nélkül. Volt, hogy én is az ügyeleten kötöttem ki, ahol csak annyit mondtak, hogy ne akkor vegyem be a gyógyszert amikor már nagyon fáj, hanem már akkor amikor már érzem, hogy elkezd fájni... Hát köszi...:S
2009. aug. 31. 20:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Minden fájdalomcsillapító hajlamosít gyomorfekélyre, bántják a gyomor nyálkahártyáját. Ezért nem szabad őket éhgyomorra bevenni.

Szerintem próbáld ki a Magne B6-ot, nekem bevált. Ebből egy nap 4-6 db-ot is be lehet venni, és nekem ugyanolyan a hatása, mint egy görcsoldónak és nem bántja a gyomrot. Ajánlott a menses idején szedni. A magnézium simaizom görcsoldó, a B6 vitamin pedig beépíti a magnéziumot, ezért jó így kompletten.

2009. aug. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Próbáld meg injább a No-Spa tablettát, ami simaizom-görcsoldó, kevésbé irritálja a gyomrot.
2009. aug. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az Algoflex M = Algoflex + Nospa. A Nospa sajnos ugyanúgy bántja a gyomrot, volt szerencsém vesegörcsben... Akkor azt kellett szednem napi 3at, addig még ki nem jött a kő (kb 2 hó)...:S:S
2009. szept. 1. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!