Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Véradáson ellenőriznek HIV...

Véradáson ellenőriznek HIV fertőzöttséget, ha igen mikor mondanak eredményt?

Figyelt kérdés
2013. jan. 5. 21:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy ellenőrzik. Máskülönben nem tudnák kiszűrni, ki adhat vért ami nem fertőző.

Szerintem 1 hónapon belül értesítik azt, akinél találtak valamit.

2013. jan. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az jó hosszú idő !
2013. jan. 5. 21:28
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, de fordulhatsz a László kórházhoz HIV szűrésért, akár 1 óra alatt is megkaphatod az eredményt ha fizetsz érte. Úgy 8-10 éve voltam, akkor az egy órás 6000 ft volt.
2013. jan. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi de messze lakok. Igazából az eset után, ami történt velem, nem szex jó 10 héttel volt egy egy napos rosszullétem láz, meg nyirokcsomó megnagyobbodás nélkül, meg kb több mint húsz héttel kaptam el tüszös mandula gyulladást. De mind a kettő dolog azután jött, h valaki beteg volt a közvetlen családban. Azon kívül semmi, de egy kicsit félek azért.
2013. jan. 5. 21:41
 5/11 anonim ***** válasza:
Úgy tudom a fertőzöttség után 1-2-3 héttel jön ki egy enyhébb náthaszerű tünet, a 10 hét utáni már biztosan nem ettől volt. ha egyáltalán fertőződés történt, ehhez a másik partner fertőzöttsége is szükséges. Egyébként állítólag nem olyan könnyű elkapni a HIV-et, statisztikailag 200 szex-ből 1 adódik át. Persze lehet rögtön egy alkalom is elég. Nem azt mondom hogy ne idegeskedj, de azért kicsit nyugodj meg. :-)
2013. jan. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha komolyan gyanítod, hogy fertőzött lehetsz, akkor véradásnak a közelébe se menjél egy évig.

Hányszor kell ezt még leírni?

2013. jan. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Először kérdezem! Miért ne mehetne valaki, aki nem biztos benne?
2013. jan. 6. 14:35
 8/11 anonim ***** válasza:

Mert például kizáró ok.

Ha HIV-re akarod magad szűrni, akkor HIV szűrésre menj.

[link]

2013. jan. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
HIV negatív lettem 100% -osan, mindkettő tesztre !! :)))
2013. jan. 9. 14:24
 10/11 anonim ***** válasza:
egy véradáson alaposan kivizsgálnak és egyből eredményt mondanak. ott mindent néznek.. pl. HIV fertőzött vagy-e? esetleg terhes? stb.. ezért szégyen, hogy egy ilyen vizsgálaton milliószor jobban "átnézik" az embert :)
2013. jan. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!