Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Igaz hogy van allergiára...

Igaz hogy van allergiára oltás? 18 éves vagyok 4 éve szedek Telfastot de már a 180 mg-os se használ. Előtte Claritine-t szedtem.

Figyelt kérdés
Lécci válaszoljatok már megint 5 napja fuldoklok mert totál el van dugulva az orrom!
2009. aug. 22. 06:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Keress fel egy homeopata orvost! A páromnak teljesen elmúlt az allergiája, pedig korábban a könnye folyt minden nyáron.
2009. aug. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem próbáltad még a méregtelenítést? Sok allergiás jobban lesz egy salaktalanító kúra után, esetleg próbáld ki a lúgosítást. Így kevesebb méreganyag lesz a szervezetedben és csökkenhet a szervezet intoleranciája az allergénnel szemben. Vagyis enyhülhet, vagy akár meg is szűnhet az allergiád. Egy próbát megér, mert így csak súlyosbodni fog. Még az is nagyon fontos, hogy az allergiatablettát mindig időben el kell kezdeni szedni, amikor még nincsenek tünetek.

(eü-s)

2009. aug. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi nektek:) a méregtelenítést nem próbáltam de most akkor fogom mert jó ötlet és a gyógyszer meg mindig időben elkezdem szedni de évről évre gyengül a hatása pedig már váltottam is kb.7 éve:S
2009. aug. 22. 18:56
 4/7 anonim ***** válasza:
28%

Amire te gondolsz az a deszenzibilizáció. fokozatosan emelkedő adagokban adják neked az allergént így enyhülhetnek az allergiás tünetek.


Homeopátiát nem ajánlom, hatástalan és nagyon drága.


A méregtelenítés szintén hülyeség semmi tudományos alapja nincsen.


Ha ilyen makacsaka a tüneteid akkor menj el egy immunológushoz

2009. aug. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Kedves előző válaszoló. Már ne haragudj, de miért lennének hatástalan dolgok az előző válaszokban leírtak? Talán te is allergiás vagy és próbáltad valamelyiket? Én úgy tanultam, hogy az allergia az immunrendszer túlzott válaszreakciója az antigénre, melynek következtében a fehérvérsejtek egy csoportja hisztamin nevű anyagot kezd el termelni (ugye erre szedünk antihisztamin tartalmú gyógyszert), amik (többek közt) az allergiás reakciókért felelősek, röviden ennyi a lényege. Erre hatásos lehet a méregtelenítés, salaktalanítás, lúgosítás, ugyanis sok olyan embert ismerek, akiknek ettől jelentősen mérséklődtek a tünetei, ill. csökkenteni lehetett náluk az antihisztamin adagját. Persze van olyan, aki azt mondta, nem érzett változást, de a közérzete akkor is jobb lett.

(ápoló)

2009. aug. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kicsit Off irányba megyek el.


Azért vagyok szkeptikus ezekkel a módszerekkel kapcsolatban mert nincsenek komoly kutatások amik igazolnák a hatásosságukat. Az "azt hallottam" meg a "sok embert ismerek aki jobban lett tőle" sajnos nem tekinthető tudományos bizonyítéknak.


orvos

2009. aug. 26. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet, de attól még hatásosak lehetnek, és miért ne próbálná ki, lehet, hogy ő jobban lesz tőle.

(ápoló)

2009. aug. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!