Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tegnap beleléptem egy NEM...

Tegnap beleléptem egy NEM rozsdás szögbe. Hogyan kezelhetném?

Figyelt kérdés
A szög NEM! volt rozsdás. Koszos sem igazán lehetett, nemrég vettem. Kihúztam, jól kimostam, bekentem, bekötöttem mégsem mentem el orvoshoz. Tegnap még járkáltam, sajnos nem volt időm pihentetni a lábam. Reggelre egy kb. 2cm-es pirosas rózsaszín, vastag csík jelent meg a kb. 1 cm-rel feljebb. Mivel kezelhetném házilag, ha semmiképpen sem akarok elmenni orvoshoz?
2012. júl. 31. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Pedig ebből mindenképpen doki lesz, aki bead egy tetanuszt. Ezt házilag nem nagyon tudod kezelni sajnos.
2012. júl. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ha nem megyek dokihoz, akkor milyen komolyabb bajaim lehetnek?
2012. júl. 31. 09:12
 3/7 anonim ***** válasza:
én rozsdás vaslétrával vágtam meg magam. elmentem vele a sebészetre és bekente betadine kenőccsel és rakott rá sebtapaszt. (előtte voltam háziorvosnál is) és nem kaptam semmi tetanusz elleni oltást. igaz, hogy csak felszínes sérülés, de a seb vagy 2,5 cm hosszú volt. szerintem elég lesz a betadine. ha meg látod, hogy gáz van akkor menj orvoshoz mindenképp.
2012. júl. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
NAGYON VIGYÁZZ!!!! Nem akarlak ijesztgetni, de amit leírtál, az a vérmérgezés tünete is lehet, ami, ha nem kezelik, sajnos halálos kimenetelű. Amúgy meg nem egy nagy vaszizdasz, kapsz egy tetanuszt és annyi.
2012. júl. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A csík lehet vérmérgezés jele vagy csak gyulladás, de a vérmérgezést nem a rozsda okozza, a rózsa tövise, a kaktusz, bármi, amit nem tisztítanak, okozhat.
2012. júl. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Na pucolj orvoshoz,pláne ha növekszik a csik!Ha elér a szivedig,nyenyó van.
2012. júl. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A piros csík nyirokérgyulladás jele. Menj vele orvoshoz, a szövetek mélyébe baktériumok kerültek, melyek akár HALÁLT is okozhatnak.


Egy orvos

2012. júl. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!