Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy nyírjam ki a körömgombát?

Hogy nyírjam ki a körömgombát?

Figyelt kérdés

A bal kezem hüvelyikujján van.Szeretnék tőle megszabadulni.A gyógyszertárba NailPen-t javasoltak,hogy az milyen jó,de semmit sem ér...Már 1 hónapja kenegetem,de semmi eredmény.Jó tudom,nem 1 hónap alatt fog elmúlni,de gondolom már egy kis javulásnak kéne látszani,vagy ilyesmi.

Valami olyasmi házipraktika kéne,ami már bizonyított...

Ha válaszolsz,írd oda,hogy neked volt-e körömgombád,vagy csak hallottál erről a megoldásról..

Köszi


2012. júl. 20. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Fordulj vele bőrgyógyászhoz, mert ezt otthoni praktikákkal nem lehet megszüntetni.
2012. júl. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt és van. Évek óta van a lábamon. A megvastagodott körömrészt rendszeresen lekaparom kisolló pengéjével, a körömház környékét kitisztítom, az elhalt részeket kikaparom. Terbisil kenőcsöt használok, időnként ecetes áztatást. Nem sokat javul, annyit tudok elérni, hogy nem rosszabbodik. Időnként a nagyujjamról a fél köröm leválik, utána csámpásan nő (szabályosan keresztben), nem győzöm vágni, hogy a harisnyákat ne tegye tönkre. Az egyéb gyógyszertári csodaszerek gyakorlatilag semmit nem használtak.

A kezemre saját magam vittem át a lábkörmön kezelése közben. Akkor az egyik körmöm keresztben berepedve kezdett kinőni, az orvos rögtön mondta, hogy gomba. Terbisillel kezeltem, amíg le nem nőtt, mindig le kellett ragasztani, hogy ne akadjon bele semmibe. A lenövés óta nem jelentkezett. De a kézujjaimon a körömházat minden este bekenem, a lábkörmök ápolásához pedig azóta vékony (orvosi) gumikesztyűt használok.

2012. júl. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Láttam a spectrum home-on egy filmet, ahol fokhagymás és más egyéb növényekből álló lábvizet készített.

A fokhagyma ugye gombaölő hatású, tehát lehet hogy működik.

2012. júl. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hello,nekem a lábamon van körömgomba,elkezdtem pár hónapja vitaminokat,nyomelemeket enni(C,B komplex,E,Béta karotin,D, kálcium ,magnézium),zöldárpa ,búzafű,és szépen nő le a gomba.És nem szedek semmilyen gyógyszert. Fogamzásgátlót szedtem eddig(abbahagytam),az is hajlamosít rá,mert savasít.
2012. júl. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Személyes tapasztalatom, hogy a TV reklámokban látható körömgomba elleni termékek nem biztos, hogy olyan hatékonyak, ahogy ígérik. Én több ilyen próba után találtam a XX. kerületben egy pedikűrös/manikűrös csajt, akinek specialitása a körömgomba kezelése. Szerintem az itthoni praktikák is csak akkor érnek valamit, hogy egy hozzáértő néhány hetente kezeli a körmöd. Gondolom, ez itt nem a reklám helye, de ha rákeresel, meg fogod találni akihez én is jártam.
2012. okt. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!