Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Náthásan lehet szaunába menni?

Náthásan lehet szaunába menni?

Figyelt kérdés
Ha maró torokfájásom van de a doktor nem írt ki, és náthás vagyok , attól még mehetek szaunába?
2008. ápr. 23. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Igazából van aki azt mondja, hogy betegen nem szabad szaunázni, mert ugye a betegség már alapból meggyengíti az immunrendszered, és a szauna az esetleg "árthat" is.

Van aki azt mondja, hogy a nátha ellen a szauna nagyon jó.

Én azt mondom, hogy ha LÁZAS vagy, akkor ne, ha nem vagy lázas, akkor ha igényled, szaunázz.

2008. ápr. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Náthára nagyon jó az infralámba.Meg az ha fűrdesz kádban meleg vízben és könyvet olvasól.Mivel könyv van elötted így izzadsz is.Én így gyógyúltam meg,mert olvastam és közben egy csomót izzadtam.Próbáld meg 1nap alatt észreveszed,hogy jobb.
2008. ápr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha csak náthás vagy, arra szerintem nagyon jó a szauna, de a torokgyulladásnak nem tesz jót!
2008. ápr. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nemhogy lehet, hanem kifejezetten hasznos, mert hamarabb elmúlik a náthás. Nagyon jó kúra a nátha ellen.
2009. aug. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ha az arc és homloküregedben van váladék, akkor ne menj, mert beleéghet(a forróságtól besűrűsödik. persze minden orvos mást mond....).

A fiamnak emiatt 2 naponta kellett arcüregmosásra járni...Beégett a cucc

2009. szept. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az infralámpa is beégeti a váladékot...Ez tuti.

Bármilyen gyulladásnál csak fokozza a gyulladást a melegítés. Pl nem véletlen, ha kihúzzák a fogad és feldagad, jegelni, hűteni kell. ( a férjem fogorvos)

2009. szept. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bettineni ***** válasza:

:) "forrosagtol beleeghet, besürüsödik"

hat ez nem logikus, mert a meleg göz segit feloldani az üregekben levö valadekot, segiti a tisztulast.

En ugy tudom a szaunanak egy akadalya van, ha tul alacsony vagy tul magas a vernyomas, ritmuszavar eseten nem ajanlott.

2011. máj. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!