Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit tudtok az alábbiakon...

Mit tudtok az alábbiakon kívül még torokfájásra?

Figyelt kérdés
Próbáltam: Septofort,Mebucain,Negro,Szóda-bikarbónás vízzel gargalizáltam,Fokhagyma,Méz,Fájdalomcsillapító,amik közül semelyik nem hatott: először Algopyrin,majd Algozone,Donalgin,Tartósan szedtem a Maripent,az sem segít.Mit javasoltok komoly torokfájása?

2012. ápr. 1. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Hagyma, levesbe Erős Pista, Neo-Angin,forró tea, de ha nem javulsz, menj el szerintem orvoshoz.
2012. ápr. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Zsálya,vöröshagyma, karamellizált cukorral, vagy kakukkfű tea. A zsálya teával öblögethetsz, gargarizálhatsz óránként, de a teáját, csak reggel, és este javallt 1-1 csészényit elfogyasztani, mert erős tea. A torokgyulladás nagy része vírusfertőzés következménye, csak kis mértékben bakteriálisak. A bakt. okozta torokgyulladás hirtelen lép fel, duzzadt nyirok csomókkal, lázzal jár. Csak ebben az esetben van szükség antibiotikumos kezelésre.
2012. ápr. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Duzzadtak a nyirok csomóim két oldalt.Most valamivel jobb,bevettem az esti gyógyszert kb. 2 órája.
2012. ápr. 1. 23:35
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ha ilyen makacs torok fájásról van szó akkor lehet, hogy vírusos szerintem menj el a háziorvoshoz mert lehet, hogy ő hatásosabb gyógyszert is ismer.


Ami nekem nagyon bevált az a dolo-angin nevű szopogató tabletta.

Pár éve elkapott életem legnagyobb influenzája. Mivel a dokimnál átlag két és fél, három óra mire bejutok hát marhára nem volt idegem odaülni ilyen állapotban.

Bementem a gyógyszertárba és mondtam a gyógyszerésznek, hogy kéne valami erősebb, ütősebb tabletta nem ilyen vacak nyalánkság mint a mebucain, strepsils meg egyebek.

Akkor ajánlották ezt.

Kimondottan erős torok fájdalomra, szájüreg, garat gyulladásra van esetleg szájműtétek és fogkezelések után is jó és cukormentes. Izlandi zúzmót tartalmaz.

Erős fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító hatása van. Egy vékony védő réteget képez a garat falán így nyugtatja a krákogástól és köhögéstől irritált torkot.

2-3 óránként lehet bevenni egyet jó sokáig tart elszopogatni.

Én már évek óta csak ezt használom teljesen jó.

2012. ápr. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az én házi orvosom nem javasolna jobbat egy kis mézes teánál meg mebucainnál... Ezt a Dolo-angin-t megkérdezem a gyógyszertárban. :) Köszönöm a segítséget mindenkinek!
2012. ápr. 2. 01:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Több ezer mg C-vitamin naponta, meg egy kis A-vitamin, és a nyálkahártyák is, meg a gyulladás is elmúlik. Kár hogy sokan nem tudnak a vitaminok hatásiról, és inkább a veszélyes mellékhatásokkal bíró gyógyszereket szedik, persze legtöbb esetben eredménytelenül.

Mi már sok-sok éve szedünk Lenkeis vitaminokat, és azóta még csak náthásak se voltunk.

2012. ápr. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A gyógyteák azok jók.

Az enyém is hasonló innivaló, nem lesz tőle semmi bajod, fertőtlenít a fahéjtartalma miatt erőteljesen, és még finom is.

Egy kétdecis pohárba este lefekvés előtt(bocsi, de fogmosás után!) két ujjnyi méz, két ujjnyi citromlé és egy púpos mokkáskanál fahéj. Összekever, megisz, alszik.

Ezt ugyan makacs köhögésre kell meginni, de el tudom képzelni, hogy enyhítheti a te panaszaidat is.

Mindenesetre, ha az összetevőkkel nincs bajod, próbáld meg.

2012. ápr. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na,aranyosak vagytok,köszönöm.Szerintem is felesleges a sok hülye gyógyszert szedni,sosem használt semelyik...Engem ilyen érdekes teák is érdekelnének,amit a sámánok ittak,pl. élénkítő teák,relax teák :) (A torokfájás elmúlt,kiderült,hogy aphta alakult ki a torkomban,a nyelvem tövében,arra Glicerin Bóraxot ecseteltem,amikor az elfogyott pálinkákat dobáltam rá,levitték 1 nap alatt. :)
2012. ápr. 7. 20:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!