Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért kell a lázat csillapítani?

Miért kell a lázat csillapítani?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy a láz (pl: megfázáskor) az imunrendszer természetes védekező reakcioja a magasabb hőmérségleten bizonyos vírusok elpusztulnak illetve a szaporodásuk, ellenáló képeségük csökken. Nemrég voltam náthás, 39.2 volt a a lázam egy napon keresztűl, mégsem vettem be semmijen lázcsillapítót másnapra a lázam 37.8-ra csökkent harmadnapra már csak enyhe hőemelkedés 37.2 majd negyednapra ez is megszűnt. Kamilla teát ittam és narancsot illetve citromot fogyasztottam. Szerintem lázcsillapítóval nem tudtam volna 3 nap alat meggyúgyúlni mert a vírusok nem pusztultak volna el olyan hamar és könnyebben szaporodnak.
2012. febr. 17. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, a láz az immunrendszer természetes válasza a baktériumokra és a vírusokra, épp ezért csak a tartósan magas lázat kell csillapítani. A szervezet enzimrendszere fehérjékből áll, amelyek úgy vannak kitalálva, hogy 37 fok feletti hőmérsékleten kicsapódhatnak és maradandóan károsodnak. Ezt a folyamatot, ha kis mértékben történik, akkor a szervezet képes ellensúlyozni, ha azonban nagyobb mennyiségben következik be rövid ideig tartó extrém magas testhőmérséklet vagy tartósan magas láz miatt, akkor az egész szervezet szintjén vannak következményei (epilepsziás jellegű ún. konvulziós görcsökben jelentkező agykárosodás, keringési sokk, kiszáradás).
2012. febr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyom szépen köszönöm a választ.
2012. febr. 17. 11:37
 3/3 ekeke ***** válasza:
Mert túl sok a beszari barom, és mert ez is kellemetlen. Ami kellemetlen, amellett hiába lobbizol. Van egy hőfok, ami felett már elszállhat a láz, nyilván akkor már indokolt a csillapítás. Addig meg??? Ez olyan, mint a direkt császáros meg hátbaszúrt szülés. Se íze-se bűze élet.
2012. márc. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!