Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Valami tanács megfázásra?

Valami tanács megfázásra?

Figyelt kérdés
A mamám mindig mondott jó házi praktikákat megfázás esetén.Sajnos már nem emlékszem ezekre és messze is élek tőle.Valaki adna valami tanácsot,hogy holnapra viszonylag a régi legyek? Hagyma,esetleg gőzülés,csípős,vagy bármi jöhet.Köszönöm
2012. jan. 19. 09:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hársfatea, csipkebogyó tea, nagy dózisú C vitamin, forraltbor jó fűszeresen, ha folyik az orrod, vagy el is dugul, sós vízből házilag orrcsepp (ez ellentétben a gyógyszertári orcseppekkel, nem teszi tönkre a nyálkahártyát), és ez is fertőtlenít. És nem utolsó sorban, ágynyugalom.
2012. jan. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2012. jan. 19. 14:34
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Ágynyugalom megfázásra szerintem nem kell. A megfázás nem betegség, csak állapot, vagy még annyi se. Nagyszüleim neveltek így. Ráneveltek, hogy egy kis nátha semmi - és valóban, sokszor negyed tanéveket hiányoztam volna, ha otthonmaradok náthával. Jó, mondjuk nekem alapbetegségeim miatt elhúzódik, nálam két-három hét az alap.


A sósvizes orröblítés, inhalálás, fokhagymaevés, mézestea (de ne forrón rakd bele), sok-sok vitamin evése tényleg segít!

2012. jan. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ágynyugalom megfázásra szerintem nem kell."

Kedves válaszoló, ha figyelmesen olvastad volna a kérdést, nem kerüli el a figyelmed, hogy a kérdező másnapra akart meggyógyulni. Ahhoz mindent be kell vetni, ami közelebb visz a gyógyuláshoz.

2012. jan. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat.

Szerencsére sikeresen meggyógyultam :D

2012. jan. 27. 10:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!