Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan kúráljam ki magam az...

Hogyan kúráljam ki magam az infulenzából pár nap alatt?

Figyelt kérdés
Rettentően megfáztam, fáj a torkom, nehéz a fejem és a szemem illetve teljesen el van dugulva az orrom. Szakács tanuló vagyok, szóval betegen nem mehetek gyakorlatra, ezért szeretnék minnél előbb meggyógyulni. Tudnátok vmit javasolni, hogy meggyógyulhassak hamar vagy kevésbé érezzem rosszul magam? Nagyon köszönöm!
2011. okt. 23. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Forró fürdő 2órán keresztül, közben 2 liter tea(citrommal igazi facsartal) tűz forrón(fürdés közben megiszod)

Utána lefekszel és 2-3 takaróba bebugyolálod magad és úgy alszol reggelig!Reggelre ezerszer jobban leszel.

2011. okt. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
A másik forralj vizet és tegyél bele kammilát.Egy törölköző a fejedre és gőzölj 15-20 percet.Ezt megismételheted 2-3szor egy nap.Elég hamar meggyógyulsz ha ezeket végig nyomod.Még egy tipp vegyél 1000mg-os/C-vitamint a gyógyszer tárban.
2011. okt. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a forró fürdő előtt még gőzölsz is, szinte biztos a gyors gyógyulás.
2011. okt. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Elsősorban tüneti kezelést javasolnék: láz - és fájdalomcsillapítás (olyan készítményekkel amit vény nélkül kapsz a Patikákban - pl. Algoflex), sok-sok C-vitamin (szintén tudsz vény nélkül venni), meleg tea és meleg ágy! Ha nagyon be van dugulva az orrod, orrcseppet is tudsz venni (pl. Nasivin). De vannak a Gyógyszertárakban különféle "jó szerek", amelyekben kombinálva megvan mindaz amiket leírtam - a patikus megmondja mit vegyél (pl. Neocytran, Coldrex). Ha 2-3 napon belül nem enyhülnek vagy erősödnek a panaszaid, menj orvoshoz!
2011. okt. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Amíg elviselhető a torokfájás és nincs 38 fokosnál magasabb a lázad, addig én semmiféle de végképp semmiféle gyógyszert nem javasolnék.


Vegyél valami jobbfajta (nem elnyújtott hatású) C-vitamin-tablettát, de nem árt mellé multivitamin-tabletta is.

Egyél sok almát, szőlőt, esetleg citrusokat.

Igyál teát, de a mézet és a citromot csak akkor rakd bele, mikor már iható, mert ha e kettőt leforrázod, akkor kiölődik a C-vitamin és esetleg még más is...

Egyél fokhagymát, őrült sokat segít!

Gőzölj, infralámpázz!

Magamon vettem észre, sokszor az a gond, és azért tart nálam ezer évig a nátha, mert nem jön ki, ami bent van. Nekem bevált a sósvizes öblögetés (felszívód vagy régi, kimosott orrsprés dologba rakod). Fáj, kellemetlen, gusztustalan, de kihozza, ami bent van.


Ha lázad lesz, akkor lázcsillapító és orvos.


De mind közül a legfontosabb, hogy higgy abban, hogy meg fogsz gyógyulni, legalábbis jobban leszel és csak egy kis orrfolyás marad meg.

Merem állítani, ez a legtöbb embernél többet ér, mint akármennyi vitamin vagy méz vagy fokhagyma vagy egyéb.


Jobbulást!

2011. okt. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon köszönöm! Mindenképpen kipróbálom őket!

:)

2011. okt. 23. 18:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!