Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Körömgomba? Évek óta makacs...

Körömgomba? Évek óta makacs körömgombám van, kézen.

Figyelt kérdés
Kaptam egy gyógyszert, az egyik kezemen meg is gyógyult, de a másik nagyon makacs, alig akar javulni. (4 hónapig szedtem) Most megyek vértételre, utána meg másik gyógyszert fogok szedni, de azt csak egy héten egyszer kell. Valakinek volt hasonló betegsége? Mennyi idő alatt gyógyult meg és van-e vmi szer, gyógynövény vagy bármi más ami felgyorsíthatná a folyamatot?
2011. szept. 20. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
szeretem amikor vki azt hiszi h GYIK-en nyüzsögnek az orvosok akik diagnózis nélkül mondanak prognózist-.-
2011. szept. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem a lábamon volt nagyon makacs gomba, többször le is kellett szedni a körmöm.Nekem a Canestenpro gyógyította meg. Azóta semmi baja
2011. szept. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

tapasztalatom nincs, de a körömgomba elleni reklámokban a képernyőn apró betűvel ki van írva, hogy 8-10 hónap a kezelési idő...

én a gyógyszer mellé biztos használnék a helyedben valami ilyesmit is

2011. szept. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Anyósomnak volt ilyen betegsége és elég hosszú idő volt a gyógyulása,nem tom pontosan, hogy mennyi idő, de sztem 1-2 hónap legalább. a patikában a nailner repairt ajánlották neki. ez egy stift, ami a hatóanyagot be tudja juttatni a köröm alá, így nem kellett leszedni a körmét.
2011. szept. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Első válaszadónak üzenem, hogy nem diagnózist akarok felállíttatni, ha figyelmesen elolvastad volna a kérdésemet, látnád, hogy TAPASZTALATOKAT vártam. Szeretem, amikor valaki úgy nyilatkozik, hogy végig sem gondolja egy adott kérdés lényegét.

2011. szept. 21. 10:25
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nekem évek óta van körömgombám a kezemen. 2007-ben voltam vele bőrgyógyásznál, akkor még nem létezett rá gyógyszer, azt mondta hogy csak körömleszedéssel lehetne meggyógyítani, de ha esztétikailag nem nagyon zavar, akkor inkább maradjon.


Használtam én is ezt a Nailer stiftet, de nem nagyon használt. Az a baj, hogy vannak időszakok mikor látványos, vannak mikor alig látni. Így mire rászánom magam, hogy menjek bőrgyógyászhoz, addigra már kevésbé lesz feltűnő, emiatt halogatom mindig.


Én rá fogom magam szánni, hogy levegyék a körmömet. Pár hétig biztos kegyetlen lesz, de muszáj ezt a lépést megtenni...

2011. dec. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Üdv!

nekem kb 2 éve a nagyujjamon rendbe hozta a körmömet a tömény teafa olaj. Maradt még egy beteg a mellette lévő ujjamon és 3 a másik lábamon. Nyáron a canespro azt a hármat rendbe kapta. Már csak 1 van, az makacs, de az más is mint a többi volt, nem is olyan vészes, alig látszik hogy beteg. Egyébként az is volt az első beteg. Gyógyszert is szedtem kétszer, 1 lábujjamon (kicsin) rendbe jött de a májamat kockáztattam vele. nailner nem vált be, ahogy az ecet és a fokhagyma sem.

2012. jan. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Én Valaki válasza:

Szia!


Nekem lassan 2 évig volt a kezemen körömgombám, amit nagyon szégyelltem. Úgy gondolom, hogy a műköröm alá ment víz csinálhatta, mert a szakmámból adódóan sokat nyúlok a vízbe.Kipróbáltam a lakkot, az ecsetelőt, a canespro-t az ecetet a sót az almaecetet, a nailnert, a hidrogén peroxidot még almaecetes kombinációval is, annyit segített, hogy sosem vastagodott meg a körmöm, és nem volt sárga vagy fehér, de nem nőtt vissza sehogy sem a húsomhoz.A múltkor egy idősebb úr elmesélte, mi az ami eltünteti a körömgombát. Nem hittem neki, de adtam egy esélyt a dolognak. Egészen 1 hete kenem a körmöm és akár hiszitek, akár nem eltüntek a kis vonalkák a körmömről, ami azt jelzi, hogy gombás, gyorsabban nő a körmöm és rendesen! Elég drága mulatság de hátha nektek is segít! [link] pontosan ezt kell megvenni, ez halolaj és ligetszépe olaj kapszula, kifejezetten ezt a márkát ezt a fajtát keressétek, olyan 7-8000 ft körül van, gondolom gyógyszertára válogatja, viszont 1 hétig nekem kitart 1 kapszula( össz. 60 db van benne) úgy hogy minden nap, vagy 3szor kenem be mind a 10 körmöm. Tehát kiszúrom tűvel a kapszula tetejét és rákenem a körömre, és a körömágyra is. Nem igazán szívja be a körmöm, de egy órát próbálom rajta hagyni. A reszelt körömnél gondolom jobban bejutnak a hatóanyagok, viszont ahol reszeltem, ott egy 2-3 nap után az olajtól kifehéredett a körmöm, ami nő le. Próbáljátok ki, ennyi pénzt szerintem megér, főleg ha elmúlik az adott probléma!

2012. márc. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem úgy 6-8 hónap alatt teljesen rendbe jött a Diflucán kapszulától.Ezt a háziorvos írta fel,aki még azt is mondta,hogy nehogy pénzt adjak a különböző kencékre,lakkokra,mert nem sokat érnek.A Diflucan kb.4500ft.körül van,4db.van benne,heti egyet kell bevenni,mindig ugyanazon a napon,szedni kell,míg le nem nő a gombás rész.Esetleg pár hónap után lehet nézetni egy májfunkciót is,de nekem nem változtatott rajta semmit,ja és terhesen nem szabad szedni.
2012. jún. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!