Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Multivitamin mire jó? Pezsgőta...

Multivitamin mire jó? Pezsgőtablettás?

Figyelt kérdés
Olvastam a leírását teli van vitaminokkal, ezek a vitaminok mennyire hasznosak? Menyire működnek egyáltalán? Illetve miért csak 1 a napi javasolt adag?
2011. szept. 15. 16:56
 1/6 A kérdező kommentje:

Részletebesen tartalmaz:

C vitamin - 2000mg

Niacin - 400mg

E vitamin - 300mg

Pantoténsav - 150mg

B6 és B2 vitamin - 35mg

B1 vitamin - 27,5 mg

Folsav - 5000 U(mű akar lenni azt hiszem)g

Biotin - 1250 Ug

B 12 vitamin - 62,5Ug

Ezekről lenne szó.

2011. szept. 15. 17:05
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A multivitamin pezsgőtabletta tulajdonképpen támogatás a szervezetednek. Ezeket a vitaminokat, nyomelemeket jó esetben amúgy is bevinnéd, de így tutira biztosítva van.

Mindre meghatározták a napi ajánlott bevitel mértékét, ezt nem jó túllépni (túladagolás), ezért írták rá, hogy napi .

2011. szept. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
napi 1 :D bocsi
2011. szept. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 HoMa válasza:

Ami vízben oldódó vitamin (B, C pl.), annál nem számít, hogy ha túlléped az ajánlott napi bevitelt, mert a szervezet könnyen tudja üríteni. (Például a C-vitamin ajánlott bevitele 60 mg/nap, ha jól emlékszem, a 2 g ezt elég jól túlszárnyalja, de állítólag jó néha így túltámogatni a szervezetet - betegség alatt, előtt :))

Hallottam azonban olyat is, hogy a rendszeres multivitamin szedés káros is lehet, azonban ennek nem néztem utána, én általában csak akkor szedek ilyesmit, ha nagyobb terhelés alatt vagyok.

2011. szept. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az egész doboz pezsgötabbletában van kb anyi hatóanyag nézd meg jobban....80G egy pezsgötabbleta és oda lesz írva hogy 100G-ban van anyi hatóanyag.
2012. márc. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
egy Doboz/80G elözö vagyok csak javitom.
2012. márc. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!