Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Afták! Mit tegyek ellene?...

Afták! Mit tegyek ellene? (mononukleózis után. )

Figyelt kérdés
Mononukleózisom volt, májusban. nagyon fájt a torkom, aztán, két hét után elmúlt. De a 4.héttől és azóta is, (most aug közepe van) folyton aftáim nőnek, de nem csak a szájbelsömben, hanem a mandulák környékén, a garatíven, szájpadláson, garatban, és ezek nagyon fájdalmasak. Helyileg kezelem tantum verdével, corsodyllal, pálinkával :), meg ezüst nitráttal. De mindig újak nőnek, nagyon elegem van már!! még néha hólyagok is a nyelvemre. csomó c vitamint eszem... mit tegyek még?? :(
2011. aug. 16. 02:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Doki mit mond? Amúgy nekem ajánlottak utána vmi spéci immunerősítőt, szedtem 2-3 hónapig, teljesen rendbepakolta az egész szervezetem. Olyan dolgok múltak el, amikkel nem is törődtem, pl körömágyam mindig gyulladt volt, meg ilyen apróságok. Holnap megpróbálok visszaemlékezni a nevére.
2011. aug. 16. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem menj orvoshoz. Lehet az is, hogy más okozza.

(Én meg a mononukleózistól besárgultam anno. 2 nap torokfájás, 2 hét láz, 1 hét szünet, 3 hét sárgaság. Mire rájöttek, meggyógyultam magamtól. Viszont szerencsém volt, hogy nem kaptam el a kórházban a hepatitist, mert beraktak közéjük, amíg vártunk a laborra.)

2011. aug. 16. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Melegvízbe feloldasz konyha sót és azzal öblítesz naponta többször. Kicsit forgasd a szádba a sós vizet. Nekem max 3 nap alatt fájdalom mentesen elmúlik tőle.
2011. aug. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Sanuár ***** válasza:

Egyébként a sót /közepesen erős sós viz/ napi öblögetése este lefekvés előtt, vagy reggeli után, /utána nem szabad enni/ nagyon egészséges. Fertőtlenit. Magamon tapasztaltam. Én még amikor náthám kezdődik, vagy érzem hogy az orrom bedugult, akkor is szoktam használni, pici vattát pálcára feltekerni, bemártani ebben a sós vizbe, és bedugni az orrodba, körbe törölni, megöli a bacikat.

Garantáltan jó kipróbáltam.

2011. aug. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Közi mindenkinek!

Kedves ELSŐ, milyen immunkerősítőt irtak fel neked?

2011. aug. 20. 00:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, bocsi nem voltam gépközelben a huszadikai nyüzsgés miatt. Na meg a neve se nagyon jutott eszembe, de megtaláltam a dobozát. Culevit a neve. Recept nélkül megveheted gyógyszertárban.
2011. aug. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Annyit hozzáfűznék, hogy úgy reklámozza magát, hogy ajánlott daganatos betegek részére, ez kicsit ijesztően hangzik. De persze csak egy immunerősítő, nyugodtan lehet szedni, és mint mondtam, engem teljesen rendbehozott.
2011. aug. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves "Első"! :)

nagyon köszi,képzeld erről már egy barátnőm is mesélt, majd utánajárok és lehet kipróbálom! köszi mégegyszer :)

2011. aug. 26. 01:36
 9/9 anonim válasza:
15 éve kínoztak afták, folyamatosan, szünet nélkül. 5 forintos nagyságúak, pokoli fajdalmasak. Számos orvosnál voltam, többszázezer Ft-ot költöttem terápiákra:akkupunktúra, bio rezonancia, étel allergia vizsgálat, immunologus stb. Sehol nem tudtak a konkrét kiváltó okot.Nekem Dr Tihanyi Istvan természetgyógyász segített. www.doktortihanyi.hu. Kiderült, hogy krónikus gyulladás okozza az aftakat, nyombél/patkóbél gyulladás, ha jól tudom. Paleo diétát kellett tartanom hónapokig, es apróbojtorján teát innom. Ezen kívül még vitaminokat is felírt a doktor úr, es probiotikumot. Helyi kezelésre öblögetest, ezüstkolloid oldattal. 4,5 hónap utan teljesen megszűnt a gondom!!!! Annyi szenvedés utan most mar lehet, hogy vége!!! Aki hasonló cipőben jar, keresse fel őt! Én nem lehetek elég halas neki! Persze mindenkinek más lehet a kiváltó ok, ezért az én terápiám nem biztos, hogy másnak is jo, de ez az orvos képes segíteni. Sok sikert es jobbulast!
2015. febr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!